Connect with us

aktuality

Vsetínský starosta ocenil zasloužilé dárce krve

Publikováno

V letošním roce dosáhlo celkem třicet osm Vsetíňanů jubilejního počtu odběrů krve, za který si vysloužili ocenění. Dva z nich, Milana Šebestu a Svatopluka Šimaru, jež jsou držiteli Zlatého kříže 2. stupně za 120 odběrů, přijal v úterý 15. prosince na radnici starosta Jiří Růžička. O setkání s ním ale nepřijdou ani ostatní jubilanti.

„Velmi si vážím, že dlouhodobě a vytrvale darujete to nejcennější, čímž krev bezesporu je. I v dnešní době, kdy věda přišla už na mnohé, je krev stále nenahraditelnou při záchraně lidských životů,“ řekl vsetínský starosta Jiří Růžička a zmíněné dvojici dlouholetých dárců krve předal jako výraz poděkování věcné dary v hodnotě dva tisíce korun.

Město Vsetín každoročně oceňuje také další dárce krve z řad svých občanů, kteří dosáhli na jubilejní počet odběrů. Letošní rok ve znamení koronavirové pandemie však učinil takovému oficiálnímu aktu přítrž.

 „Jakmile to vývoj pandemie koronaviru dovolí a vláda uvolní restriktivní opatření zamezující shromažďování osob, určitě naše jubilující dárce pozvu na radnici a poděkuji jim za tuto záslužnou aktivitu osobně,“ dodal starosta s tím, že v uplynulém období si z občanů Vsetína vysloužila Zlatý kříž 3. stupně za 80 odběrů Anastázie Čapáková, zlatá medaile MUDr. Jana Jánského za 40 odběrů náleží 12 Vsetíňanům a stříbrná medaile za 20 odběrů 23 obyvatelům našeho města.

NEJČSTENĚJŠÍ