Connect with us

aktuality

Prezident tenisového svazu Ivo Kaderka skončil ve vazbě

Publikováno

Vyjádření státního zástupce Ondřeje Trčky ohledně vazby obviněných Iva Kaderky a Vojtěcha Flégla přináší do popředí hrozbu ovlivňování svědků jako klíčový faktor

Přestože soud rychle rozhodl ve prospěch Flégla, jednání v případu Kaderka trvalo podstatně déle – celkem 2,5 hodiny.

Trčka sdělil novinářům, že oba obvinění odmítají jakoukoliv trestnou činnost. Na dotaz ohledně toho, zda se Kaderka při soudním jednání vyjádřil k obviněním, Trčka uvedl, že obviněný podal stížnost proti rozhodnutí o vazbě, ale ta nemá odkladný účinek, a tak byl Kaderka odvezen policií do věznice, kde může zůstat maximálně 3 měsíce.

Obhájce Iva Kaderky, Tomáš Gřivna, potvrdil, že jeho klient odmítá všechna obvinění. Situace se však může ještě vyvinout, a to v závislosti na výsledcích soudního řízení.

Celá kauza ohledně sportovních dotací zahrnuje pět obviněných osob a pět firem. Klíčovými postavami jsou podle policie Ivo Kaderka, finanční ředitelka svazu Hana Baierová a starosta spolku Orel jednota Praha-Balkán Vojtěch Flégl. Vyplývá to z policejního unesení o zahájení trestního stíhání.

Policie tvrdí, že organizace pod vedením Flégla získala více než třetinu dotací od Národní sportovní agentury (NSA) určených tenisovému svazu. Údajné machinace spočívaly v tom, že Flégl a jím ovládané firmy účtovaly statisíce a miliony korun za nadhodnocené nebo dokonce za úplně vymyšlené služby. Kromě Baierové, obviněním čelí i generální sekretář svazu Jakub Fastr a bývalý tenista a majitel fotbalového Baníku Ostrava Daniel Vacek.

novinky.cz
Přidat komentář
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

SOUVISEJÍCÍ

Kvůli lásce k muži ze Vsetínska se žena zadlužila. Nyní ji zůstaly jen oči pro pláč

Grand Slam Valašska: Ve Vsetíně si v sobotu zahrají tenisoví veteráni

NEJČSTENĚJŠÍ

0
Would love your thoughts, please comment.x