Connect with us

aktuality

Ve Zlínském kraji je nejhorší epidemická situace. Hejtman Radim Holiš vyzývá občany k dodržování opatření

Publikováno

Epidemická situace ve Zlínském kraji je podle aktuálních údajů Ministerstva zdravotnictví nejhorší z celé České republiky. Rizikové skóre podle PES dosáhlo hodnoty 81, což odpovídá pátému pohotovostnímu stupni.

Nejvyšší skóre v kraji je na Kroměřížsku, a to 85, na Uherskohradišťsku je 81, Zlínsku 81 a Vsetínsku 74. Rizikové skóre pro celou republiku je od pondělí 64. V této souvislosti proto hejtman Radim Holiš žádá obyvatele Zlínského kraje, aby dodržovali platná epidemiologická opatření a aby využili možnosti testování antigenními testy. Toto testování zdarma bude spuštěno již zítra, tedy ve středu 16. prosince 2020, tedy o 2 dny dříve, než se původně předpokládalo.

„Pokud všichni nebudeme dodržovat stanovená pravidla a nařízení, tak nám to zanedlouho může způsobit velký problém, zvláště s přihlédnutím k aktuální naplněnosti kapacit našich nemocnic. Zdravotníci sami situaci nezachrání, musí se zapojit i veřejnost. Proto apeluji na všechny občany Zlínského kraje, aby důsledně dodržovali všechna nařízená opatření, omezili sociální kontakty a aby se nechali zdarma otestovat antigenní testy. Je to velmi důležité, testování totiž pomůže včas odhalit výskyt koronaviru v populaci a omezit tak jeho další šíření. Nejdůležitějším úkolem je pro nás nyní obnovit co nejrychleji plošné testování v pobytových zařízeních pro seniory, protože tito lidé patří do nejvíce ohrožené skupiny,“ uvedl hejtman Radim Holiš.

NEJČSTENĚJŠÍ