Connect with us

aktuality

Požár rodinného domu v Prostřední Bečvě způsobil škodu za 200 tisíc korun

Publikováno

Pět jednotek hasičů dnes odpoledne zasahovalo u požáru rodinného domu v Prostřední Bečvě na Vsetínsku. Postupně se na místě sjeli profesionální hasiči ze stanice Valašské Meziříčí, jednotka hasičů města Rožnov pod Radhoštěm a dobrovolné jednotky z Prostřední Bečvy, Prostřední Bečvy – Kněhyně a z Horní Bečvy.
Po příjezdu na místo požáru hasiči zjistili, že hoří v jedné z místností sklepního prostoru novostavby, do které se majitelé přestěhovali teprve včera. Hustý kouř se dostal i do dalších dvou pater domu. Hasiči během krátké chvíle požár dvěma proudy vody uhasili.
Poté odvětrávali dům s pomocí přetlakové ventilace. Míso požáru kontrolovali termokamerou a dohašovali skrytá ohniska. Z domu také vynesli ven jednu desetikilovou propanbutanovou láhev, kterou následně ochlazovali.
Příčinu požáru nyní šetří vyšetřovatel hasičů ve společném šetření s Policií ČR. Požár zničil dveře, okna, vybavení sklepních prostor a také zde uskladněný stavební materiál. Škoda tak předběžně byla vyčíslena na 200 tisíc korun.

NEJČSTENĚJŠÍ