Connect with us

aktuality

Na konci roku vstoupí v platnost změny ve vsetínské MHD

Publikováno

Účinnost klíčových změn v městské hromadné dopravě odložili Vsetínští radní zejména z toho důvodu, že ještě nevstoupil v platnost nový integrovaný dopravní systém kraje.

Ačkoliv mělo ke změnám dojít během roku 2019, byly změny odloženy a nyní to vypadá, že se realizují až na konci roku 2020. Radní slibují, že plánované změny zajistí lepší návaznost jednotlivých linek na vlakové jízdní řady a zároveň na celý integrovaný dopravní systém kraje, který je zatím stále ve fázi přípravy.

Starosta Vsetína Jiří Růžička uvádí, že realizaci změn v hromadné městské dopravě pozdrželo odvolání jednoho z účastníků tendru vypsaného krajem. Tento účastník se odvolává k Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže a z toho důvodu nemohlo být výběrové řízení na provozovatele meziměstské autobusové dopravy uzavřeno. Radnice Vsetína proto neví, jak budou vypadat jízdní řády meziměstské dopravy a nemůže tak připravit jízdní řády MHD, které budou na příměstskou dopravu navazovat.

Krom těchto problémů musí společnost ČSAD, která zajišťuje služby MHD ve Vsetíně, řešit akutní nedostatek řidičů. Dle informací společnosti nyní probíhají intenzivní výběrová řízení a nábory řidičů. Jaký bude celkový počet nabraných zaměstnanců v tuto chvíli není jasné. Vše se bude odvíjet od konkrétních změn, které bude město vyžadovat.

Krom nových jízdních řádů MHD plánuje město pořídit čtrnáct nových autobusů, které budou mít CNG pohon a nový moderní odbavovací systém pro rychlejší odbavení a větší komfort cestujících.

NEJČSTENĚJŠÍ