Connect with us

aktuality

Do Valašského skanzenu proudí čím dál více turistů. Zajímá je historie i tradice

Publikováno

V roce 2019 došlo na východní Moravě k výraznému posílení cestovního ruchu oproti předchozím rokům. To vyplývá také ze statistik návštěvnosti hlavních turistických lákadel a cílů dané oblasti.

Statistiky návštěvnosti má na starosti Centrála cestovního ruchu Východní Moravy, která se už od roku 2008 stará o jejich sběr a analýzu. Shromažďuje statistiky významných turistických cílů jako jsou některé zámky či hrady ve Zlínském kraji, muzea a galerie.

Skupina turistických zajímavostí označovaná jako atraktivity má oproti předchozímu roku návštěvnost o 4,8% vyšší. Do této skupiny spadají zajímavosti jako jsou galerie, Zoo Zlín-Lešná, Baťův kanál nebo rozhledny. K nárustu přibližně o pět procent došlo také v případě návštěvnosti muzeí. Návštěvnost hradů a zámků zůstává oproti předchozím rokům prakticky nezměněná.

K významnému nárustu návštěvnosti turistických cílů dochází také z dlouhodobého hlediska. Za posledních deset let došlo k nárustu o 38%, což činí více než 570 000 osob, které navštívily zajímavosti ve Zlínském kraji. Shromažďování informací o návštěvnosti referenčních objektů pomáhá stanovit marketingové cíle, lépe propagovat zajímavosti v regionu a přizpůsobit marketing konkrétním cílovým skupinám návštěvníků. Ředitelka Centrály cestovního ruchu Východní Moravy uvádí, že v roce 2020 na základě analýz návštěvnosti plánují zvýšit zájem o návštěvu hradů a zámků v dané lokalitě. Toho docílí například vydáním informačních letáků a tiskovin.

V roce 2019 došlo k překonání rekordu návštěvnosti u dvou turistických cílů. Konkrétně je to Zoo Zlín-Lešná, kterou navštívilo 682 826 lidí a Valašské muzeum v přírodě, kam zavítalo 364 140 návštěvníků.

NEJČSTENĚJŠÍ