Connect with us

aktuality

Více než padesát lidí se ve Vsetíně zúčastnilo Mezinárodního dne švihlé chůze

Publikováno

V sobotu 11. ledna vyrazilo do ulic více něž padesát nadšenců za účelem pobavit sebe i okolní kolemjdoucí. Šlo již o třetí ročník Mezinárodního dne švihlé chůze.

Stylově oblečení lidé všech věků od dětí až po důchodce se různě kymácí a motají na ulici a vesele si vykračují. Všechny spojuje dobrá nálada a láska k recesi a zábavě. Někteří jdou samostatně, jiní se spojili s kamarády či rodinou a svou švihlou chůzi zkoordinovali a působí jako sehrané duo nebo skupinka.

Pochodu se zúčastnily také rodiny s malými dětmi a v průvodu pochodovalo dokonce několik pejsků. Každý se průvodu účastní z jiného důvodu. Někdo si chce zablbout, jiní se chtějí co nejvíce pobavit, někteří chtějí odlehčit každodenní starosti a brát život na chvíli s lehkostí.

Během celého pochodu je několik přestávek, aby si mohli účastníci v chladném počasí odpočinout. Mnozí s sebou nosí placatky nebo lahvičky se slivovicí či rumem, o které se dělí s ostatními účastníky. To ještě více podporuje dobrou náladu.

Průvod je zakončen před hospodou U Splavu, kde ještě každý předvede svůj osobitý styl chůze a poté už všichni pokračují dovnitř na čaj nebo pivo, nakonec všichni se potřebují po pochodu v chladném lednovém počasí zahřát.

Příští rok připadá Mezinárodní den švihlé chůze na 7. ledna. Valašští pořadatelé akce svůj termín včas ohlásí a příští rok se tak můžete zúčastnit třeba i vy.

NEJČSTENĚJŠÍ