Connect with us

aktuality

V Rožnově pod Radhoštěm usedlo do lavic 173 prvňáčků

Publikováno

Celkem 173 prvňáčků usedlo v pondělí 4. září 2023 do školních lavic v Rožnově pod Radhoštěm. V pěti školách, jejichž zřizovatelem je město Rožnov pod Radhoštěm, a také ve dvou dalších základních školách ve městě, začal nový školní rok 2023/2024.

Město Rožnov pod Radhoštěm je zřizovatelem celkem pěti základních škol – 5. května, Videčská, Pod Skalkou, Koryčanské Paseky a Záhumení. Kromě nich se na území města nachází ještě soukromá škola Sedmikráska a krajská ZŠ Rožnov pod Radhoštěm Tyršovo nábřeží. Celkově ve všech sedmi školách ve městě nastoupilo do prvních tříd 173 prvňáčků (minulý rok to bylo 178 dětí). Nejvíce nových žáků přivítala ZŠ 5. května. Do školních lavic tam usedlo celkem 56 prvňáčků. Čtyřicet nových žáků nastoupilo do ŽS Pod Skalkou.

Svůj první školní den si prožili také prvňáčci na ZŠ Videčská, kde 32 prvňáčků přivítal starosta města Jan Kučera. Na ZŠ Videčská se ve školním roce 2023/24 nově otevřela přípravná třída, do které nastoupilo 12 dětí. „Popřál jsem dětem a pedagogům mnoho úspěchů a radosti ze vzdělávání. Zároveň jsem poděkoval ZŠ Videčská, že se letos podařilo otevřít přípravnou třídu,“ uvedl starosta Jan Kučera.

Každá škola ve městě dostala tzv. „pastelkovné“, které činí 1000,- Kč/žáka (minulý rok to bylo 700,- Kč). Tento příspěvek slouží na pořízení učebních pomůcek. Děti také dostaly desky na sešity ve vizuálním stylu města Rožnov p. Radhoštěm.

Přehled počtu prvňáčků pro školní rok 2023-2024:

Školy zřizované městem:

ZŠ Koryčanské Paseky: 15

ZŠ Záhumení: 10

ZŠ 5. května: 56

ZŠ Pod Skalkou: 40

ZŠ Videčská: 32

Školy nezřizované městem:

ZŠ Sedmikráska: 18

Základní škola Rožnov p. R., Tyršovo nábřeží: 2

Školákům v Rožnově pod Radhoštěm cestu do a ze školy hlídají strážníci Městské policie Rožnov pod Radhoštěm, kteří budou opět pravidelně dohlížet na nejvytíženější přechody pro chodce ve městě.

NEJČSTENĚJŠÍ