Connect with us

aktuality

Patnáctý charitativní koncert má rekordní výtěžek

Publikováno

Zlínský kraj a statutární město Zlín uspořádalo letos již patnáctý charitativní koncert k příležitosti nového roku. Výsledkem je rekordní výtěžek 737 040 korun, který se skládá z částky 690 tisíc od 39 významných firem, které působí v regionu, a ze 47 040 korun, které se vybraly mezi veřejností do kasiček během koncertu.

Koncert proběhl v Kongresovém centru Zlín v pátek 10. ledna a účastnili se ho zástupci města Zlín, partneři, donátoři, představitelé Zlínského kraje a další hosté.

Vybraná částka bude rozdělena mezi organizace, které ve Zlínském kraji poskytují terénní služby pro osoby se zdravotním postižením a seniorům. Symbolické šeky předali zástupcům organizací primátor Zlína Jiří Korec a hejtman Jiří Čunek. Konkrétně jde o tyto organizace – Pečovatelská služba Obec Babice, Letokruhy Vsetín, Pečovatelská služba Domov pro seniory Koryčany a VČELKA senior care – středisko Zlín.

Na koncertě hrály skladby významných umělců jako je například J. Strauss st., J Strauss ml., H. C. Lumbye, A. Arutjunjan nebo F. von Suppé. Koncert po hudební stránce zajistila Filharmonie Bohuslava Martinů pod taktovkou šéfdirigenta Tomáše Braunera. Sólové vystoupení předvedl žák Základní umělecké školy Bystřice pod Hostýnem Jaromír Češek, který zahrál sólo na trumpetu, a program doplnil Dívčí pěvecký sbor Střední pedagogické školy Kroměříž, soubor Musica Angelica ze Zlína, Kateřina Mrlinová ze Vsetína a soubor Hradišťánek z Uherského Hradiště. Na koncertě promluvil hejtman Jiří Čunek, který poděkoval všem zapojeným donátorům a všem popřál šťastný nový rok a pevné zdraví.

NEJČSTENĚJŠÍ