Connect with us

aktuality

Rožnov pod Radhoštěm schválil rekordní rozpočet na rok 2024

Publikováno

Město Rožnov pod Radhoštěm zamířilo do roku 2024 s ambiciózním plánem, jak investovat do své budoucnosti. Zastupitelé nedávno schválili rekordní rozpočet ve výši 944 000 000 Kč což představuje historicky nejsilnější finanční injekci do rozvoje města.

Složení rozpočtu zahrnuje oblasti příjmů i výdajů a zdůrazňuje silný závazek k investicím. Vedení města přichází s ambiciózním plánem, který zahrnuje řadu klíčových projektů. Doplacení Společenského domu, spoluúčast na výstavbě vodovodu v Horní Pasece a nákup nové sportovní haly jsou pouze některé z investičních akcí, na které se město připravuje.

Výrazná část finančního základu města pochází z dotačních programů, které Rožnov pod Radhoštěm očekává 164 milionů korun, a dalších 142 milionů korun, o které žádá v rámci dalších dotačních programů. Tyto prostředky budou směrovány do rozsáhlých oprav chodníků, komunikací a modernizace škol a školek.

Starosta města Jan Kučera zdůraznil, že rozpočet rovněž obsahuje dostatek financí pro realizaci Kulturního centra, což je klíčový prvek místní kulturní scény. Rožnov pod Radhoštěm tak jasně ukazuje svůj závazek k rozvoji a posílení své komunitní infrastruktury.

NEJČSTENĚJŠÍ