Connect with us

aktuality

Budoucí automechanici ve Valašských Kloboukách budu pracovat s nejnovějšími modely vozů

Publikováno

Střední odborné učiliště Valašské Klobouky zajistilo pro své žáky, budoucí automechaniky, nejnovější modely vozidel Škoda Octavia 1.5 Tsi v plné výbavě a Hyundai i30 automat.

Nová auta budou sloužit žákům učebního oboru Mechanik opravář motorových vozidel jako výuková pomůcka. Budoucí automechanici tak budou mít možnost seznámit se s funkcemi motoru, převodovky, elektrických a elektronických systémů a budou mít možnost vyzkoušet si praktické dovednosti v oblasti opravárenských úkonů a diagnostických měření.

„Snažíme žákům zajistit co nejlepší podmínky pro praktickou výuku, protože technologie jdou dopředu mílovými kroky. Doufám, že žáky i mistry bude práce na nových vozech bavit, a že jsme tak přispěli ke zvýšení atraktivity praktické výuky. Díky těmto vozům žáci udrží krok s dobou a praktická výuka pro ně bude zase o kousek atraktivnější,“ uvedl ředitel školy Pavel Hrabina.

Nová auta jsou pro všechny velkým zážitkem, protože ještě nedávno mohli tyto nové vozy obdivovat při předváděčkách na veletrzích a autosalonech. Tyto vozy mají v sobě zabudované nejnovější technologie, jako je například využívání výstupů z kamer.

SOU Valašské Klobouky realizuje i další formy spolupráce s automobilkami. Žáci pravidelně navštěvují výrobní závody a seznamují se tak s technologickým procesem výroby jednotlivých pracovišť lisovny, svařovny, převodovkárny až po finální montáž nových vozidel. Probíhající spolupráce SOU s Škoda auto a.s. a Hyundai Nošovice, výrobci osobních automobilů, přispívá ke zkvalitnění přípravy budoucích odborníků v autoopravárenství.

NEJČSTENĚJŠÍ