Connect with us

aktuality

Valašskokloboucká poliklinika modernizuje skladování nebezpečného odpadu: Chladící box a digitální váha zvyšují efektivitu a bezpečnost manipulace

Publikováno

S ohledem na neustále rostoucí požadavky na manipulaci a skladování nebezpečného odpadu přijala Valašskokloboucká poliklinika rozhodnutí modernizovat své prostory určené pro tento účel.

Původní prostředky, včetně velkoobjemových lednic, přestaly vyhovovat standardům pro bezpečné skladování a manipulaci s nebezpečným zdravotnickým odpadem. Sběrné místo pro nebezpečný odpad je využíváno lékaři privátních ambulancí, biochemickou laboratoří a značnou částí Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje, která zde odhazuje odpad z pohotovostního provozu a svých sanitních vozidel.

V rámci modernizace byl vytvořen nový izolovaný box o objemu 6m³, vybavený chladící splitovou jednotkou, udržující stálou teplotu max. 8°C podle předpisů. Tato teplota umožňuje skladování nebezpečného odpadu po dobu maximálně 30 dnů. Chladící box je opatřen teplotním záznamníkem, monitorujícím teplotu skladovacích prostor v pravidelných intervalech. Sběrné místo bylo dále vybaveno digitální váhou pro přesnou evidenci odpadu, a v chladícím boxu jsou umístěny speciální nádoby na nebezpečný odpad. Ve čtrnáctidenním cyklu pak odpad odváží certifikovaná odborná firma.

Tato modernizace, zahrnující nový chladící box a aktualizované skladovací prostory, zajistí splnění přísných hygienických předpisů pro skladování nebezpečného zdravotnického odpadu na Valašskokloboucké poliklinice.

zdroj: Valašské Klobouky

Přidat komentář
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

SOUVISEJÍCÍ

Valašské Klobouky - Červený dům

Město Valašské Klobouky v památkové zóně podpoří obnovu nemovitostí

Cykloturistika ve Zlínském kraji získá nové úseky a zlepší se i zdejší turistické zázemí

NEJČSTENĚJŠÍ

0
Would love your thoughts, please comment.x