Connect with us

aktuality

Zlínští zastupitelé budou muset o nové nemocnici znovu rozhodnout. Nevyjádřili se k ní občané, uvedlo ministerstvo

Publikováno

nová zlínská nemocnice

Kontroverzní stavba nové nemocnice vzbuzuje řadu emocí. Ministerstvo vnitra ČR vyzvalo zastupitele Zlínského kraje, aby rozhodnutí nemocnici postavit opět projednali. Informace o projednání musí totiž být v souladu se zákonem o krajích předem zveřejněna na úřední desce. Rozhodnutí by měla předcházet řádná diskuse, v níž se k věci vyjádří jak zastupitelé, tak i občané kraje.

Mluvčí resortu Ondřej Krátoška prohlásil: „Zastupitelé by o výstavbě nové nemocnice měli rozhodnout teprve po diskusi, případně potvrdit, že setrvávají na přijatých usneseních.“

Plán na výstavbu nemocnice, který prosazuje hejtman Jiří Čunek, přitom rozděluje krajskou koalici KDU-ČSL, ANO, STAN a ODS.

V prosinci loňského roku zařadil Čunek neplánovaně do programu zastupitelstva těsně před jeho skončením hlasování o výstavbě nové krajské nemocnice. Pro bylo 23 zastupitelů z celkového počtu 38.

Takový způsob hlasování bez předchozího zveřejnění a řádné diskuse vede k porušení zákona o krajích, sdělilo ministerstvo vnitra, podle kterého navíc mohlo dojít k porušení povinnosti kraje transparentně hospodařit s majetkem.

NEJČSTENĚJŠÍ