Connect with us

aktuality

Kriminalistům se podařil parádní úlovek: V Luhačovicích zadrželi tři cizince s téměř 10 kg marihuany

Publikováno

Uplynulý týden byl pro krajské kriminalisty velmi úspěšný. V jednom luhačovickém bytě zadrželi tři cizince, jež u nás ve velkém nakupovali marihuanu a vyváželi ji mimo Českou republiku, z větší části do své země. Přitom zajistili téměř deset kilogramů této drogy a velkou finanční hotovost.

Když kriminalisté prověřovali trestnou činnost zmíněné trojice mužů, zjistili, že by mohli být ozbrojeni. Proto k jejich zadržení povolali zásahovou jednotku z Jihomoravského kraje. Tisková mluvčí zlínské policie mjr. Mgr. Lenka Javorková k tomu řekla: „Při domovní prohlídce policisté zajistili téměř 10 kg marihuany, která byla již připravená k distribuci, a finanční hotovost v řádech stovek tisíců korun. Dva muži byli zadrženi přímo v bytě v Luhačovicích, třetí pak ve firmě, v níž pracuje.“

Trojice mužů, kteří jsou občany EU, svoji trestnou činnost prováděla po dobu více jak půl roku. Ve velkém drogu nakupovala na území České republiky a pravidelně ji vyvážela za hranice, a to hlavně do své rodné země. Tam marihuanu pak dále distribuovala. Při této činnosti si vedli velmi sofistikovaně. Jejich organizovaná skupina působila na území více států, při pohybu byli maximálně opatrní a drogu převáželi ve vozidlech, v nichž měli skryté prostory.

„Cizinci ve věku 35, 39 a 48 roků vyšetřovatel v minulém týdnu obvinil ze zvlášť závažného zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Za to jim hrozí, pokud jim bude vina prokázána, trest v odnětí svobody v rozmezí 10 až 18 let. Dva obvinění nejsou v páchání trestné činnosti žádnými nováčky. Už ve své zemi trestáni byli, a to za loupeže, útok na veřejného činitele, podvody, padělání dokladů a také obchodování s drogami,“ doplnila tisková mluvčí. Dva z cizinců jsou stíhání vazebně, zbývající třetí je stíhán na svobodě. Krajští kriminalisté na případu nadále pracují.

NEJČSTENĚJŠÍ