Connect with us

aktuality

Vsetín jako jediný stoprocentní a v příštím se těší na dlouho očekávané derby se Zlínem

Publikováno

Vsetín zůstává i po 3. kole Chance ligy stoprocentní. Formu zelenožlutých tentokrát odnesla rezerva Pardubic. Valaši v každé třetině dokázali jednou skórovat a tvořili si i další slibné příležitosti. Utkání nakonec rozhodl v power-play trefou do odkryté branky Luboš Rob, kterému asistoval brankář Maxim Žukov. Vsetínský tým se tak vítězně naladil před sobotním derby ve Zlíně.

CHANCE LIGA – 3.KOLO ST 21.9.17:30
VHK ROBE VSETÍN
HC DYNAMO PARDUBICE „B“
3:1(1:0, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 18. Klímek (Ondračka, Rob), 39. Berger (Rob, Říha), 59. Rob (Žukov) – 21. Rákos (T. Urban, Půhoný). Rozhodčí: Hucl, Mejzlík – Dědek, Pěkný. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2043. Střely na branku: 38:34. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1.

VHK ROBE Vsetín: Žukov – O. Němec (A), Kajínek, Smetana (A), Ondračka, Hryciow, Říha, Voženílek – Jenyš, Lichanec, Hořanský – Klímek, Klhůfek, Rob – Jonák (C), Přikryl, Sihvonen – Berger, Berzinš, Š. Bláha. Trenér: Stantien
HC Dynamo Pardubice „B“: Klouček – Zdráhal (A), Sýkora, Kaštánek, Nedbal, Drtina, Bučko, Oliva – Lichtag, Rákos (C), T. Urban – Půhoný, Koffer, Matýs – Turek, Herčík, Rouha – Rohlík, Pochobradský, T. Zeman. Trenér: Havíř.

Vsetín se mohl ujat vedení hned v prvních vteřinách, Hořanský uvolnil Jenyše, jenž postupoval v přečíslení s Lichancem, finální přihrávku však ke štěstí hostů zablokovat pardubický obránce. Valaši byli i nadále v úvodu aktivnějším týmem, ale žádnou další výraznější příležitost si nevypracovali. Pardubicím se pak podařilo srovnat tempo hry, ale na jejich střelecké příležitosti měl brankář Žukov dobrý výhled a neměl s jejich aktivitu velké problémy. S blížícím se závěrem první třetiny pak Vsetínští znovu zařadili rychlejší stupeň hry. Nejprve mohl rodící se nápor zužitkovat Ondračka po přesné přihrávce Sihvonena, Klouček se však stačil včas přemístit. V čase 17:55 už se fanoušci na Lapači radovali. U zrodu první vsetínské branky byl Rob, jenž ve středním pásmu uvolnil Ondračku, ten postupoval v přečíslení dva na jednoho s Danielem Klímkem a druhý jmenovaný přesnou ranou z voleje dovedl kombinaci vsetínských odchovanců k dokonalosti. Následně však hosté získali možnost početní výhody, která se navíc záhy stala dvojnásobnou.

Přesilovou hru pěti proti třem Pardubice využily hned na startu druhého dějství. Na hranici vsetínského brankoviště zaparkoval hostující kapitán Daniel Rákos, kde zužitkoval přihrávku Urbana. Navzdory vyrovnávací brance to byl však Vsetín, kdo diktoval tempo hry v prostředním dějství. Valaši si vypracovali hned několik slibných příležitostí, ve kterých mohli získat náskok zpět. Po střele Říhy dorážel puk Berger, ale namísto odkrytého prostoru v brance trefil pouze pardubického obránce. Následně měl samostatný únik Klhůfek, ale ani nadvakrát Kloučka nepřekonal.

Pardubický brankář pak ustál i demontáž své obrany, když na něj nevyzrál Jenyš a ze druhé vlny ani Hořanský. Zuby si na pozorném Kloučkovi vylámal i Rob, a když Pardubice ustály i přesilovou hru Vsetína, frustrace domácích narůstala. V čase 38:11 však Vsetín přeci jen slavil. Rob šikovně uvolnil Jana Bergera a vsetínský útočník tentokrát našel skulinku na bližší tyči pardubické branky. Po dvou třetinách tak byl Vsetín znovu v jednobrankovém vedení.

Vsetín se hned na startu třetí třetiny dostal do náporu a na domácích bylo znát, že touží po uklidňující třetí trefě. Velmi blízko k ní měl po výzvě Klhůfka Klímek, ale tentokrát ze slotu trefil tyč. Klhůfek záhy servíroval další přesnou přihrávku na hůl Roba, ale z hranice brankoviště vsetínský kanonýr nenašel prostor mezi Kloučkovými betony. Valaši měli znovu více ze hry, návrat do sestavy mohl oslavit vstřelenou brankou i kapitán Jonák, ale po individuální akci jen o centimetry minul pardubickou branku.

Díky neproměněným šancím domácích mohly Pardubice v závěru pomýšlet na minimálně bodový zisk z Lapače. Nejprve hrozily v přesilové hře a následně sáhly i k odvolání Kloučka. Vsetínští však ztrátu nedopustili a po snaze brankáře Žukova trefit odkrytou branku přes celé kluziště se kotouče chopil Luboš Rob a pečetil třetí vítězství vsetínského týmu v novém soutěžním ročníku.

OHLASY K UTKÁNÍ

NEJČSTENĚJŠÍ