Connect with us

aktuality

VHK Vsetín si poradil s Kolínem i po čtvrté

Publikováno

V posledním domácím duelu základní části se na ledě Vsetína střetly hokejové týmy VHK Vsetín a Kolík. Kozlové z Kolína dorazili na Valašsko s cílem bojovat o postup do předkola play-off.

Hosté vstoupili do zápasu aktivněji, Vsacané dokázali otáčet skóre do své prospěšné. Přesilovkovými hrami se Kolínu podařilo vyrovnat na začátku třetí třetiny, avšak Vsetín rychle znovu ovládl utkání. Pavel Klhůfek pečetil svými dvěma góly triumf Vsetína 4:2.

Kolín otevřel skóre již v první útočné akci. Martin Štohanzl využil prostoru mezi kruhy po přihrávce od Kollmana a přesně zamířil pod horní tyč. Tím se hosté ujali vedení 2:50 minut od začátku zápasu. Ovšem Vsetín brzy odpověděl a dokázal vyrovnat. Díky dobře odehrané akci čtvrté formace se Tom Ondračka prosadil po nahození Tepera. Pavel Klhůfek pak svým bekhendovým blafákem poslal Vsetín do vedení ještě před koncem první třetiny.

Ve druhé třetině byl tým z Valašska aktivnější, přestože obě obrany pracovaly lépe než v úvodní části zápasu. Klhůfek mohl přidat další gól, ale jeho střelu zastavil bránící Hampl. Šance se naskytla i Ouřadovi, ale ve vyložené pozici minul branku Vsetína.

Na začátku třetí třetiny využil Kolín přesilovou hru a Kryštof Lang zakončil pohlednou kombinaci po přihrávce od Moravce. Vsetín však rychle odpověděl. Štěpán Bláha využil přihrávku od Kerna a vrátil vedení domácím týmu. Klhůfek pečetil výhru Vsetína druhým gólem, když svižným zakončením rozhodl o výsledku 4:2.

Vsetín tak zakončil základní část sezóny vítězstvím na domácím ledě.

zdroj: VHK Vsetín