Connect with us

aktuality

Poruba znovu zdolala Vsetín v dramatickém souboji na ledě

Publikováno

Vsetínský hokejový tým se vydal na led kravařské Poruby v poslední den ledna, kde se utkal s lídrem tabulky. Ačkoliv šlo o atraktivní utkání mezi dvěma nejlepšími týmy Chance ligy, Poruba si udržela svou dominanci, ačkoliv Vsetín podnikl ve středu hry úspěšný pokus o srovnání skóre.

Vsetín přivítal v brance nováčka, Codyho Portera, který si odbyl premiéru ve vsetínském brankovišti. Za sledovaním této atraktivní bitvy, dokumentované kamerami ČT Sport, se hráči obou týmů pustili do svižného hokeje od samého začátku. Vsetín se však dostal do nevýhodné situace v 7. minutě, kdy byl Staněk vyloučen na trestnou lavici. V přesilové hře se Porubě podařilo skórovat, ale rozhodčí následně tuto situaci posoudili jako neregulérní a udělili menší trest brankáři Porterovi. Vsetín však úvodní těžkou chvíli ustál.

Na konci první třetiny si Poruba vzala iniciativu. Antonín Honejsek využil přesilovou hru a poslal puk nad beton Porterovi, otevíraje skóre v čase 16:18. O pouhých 68 sekund později znovu Honejsek, tentokrát při další přesilovce, zvýšil vedení na 2:0, když tečoval Tvrdonovu přihrávku.

Vsetín však brzy po začátku druhé třetiny snížil na 2:1. Luboš Rob poslal puk na bekhend Víta Jonáka, který překonal brankáře Dolejše. O minutu později Vsetín srovnal na 2:2, když Michal Hryciow zamířil svou střelou přesně nad rameno porubského brankáře.

Poruba se opět dostala do vedení na začátku třetí třetiny. Tomáš Gřeš tečoval Douderovo nahození za záda Portera, a tak vrátila Poruba dvoubrankový náskok. I přes snížení Vsetína na 3:2 díky brance Luboše Roba, Poruba udržela své vedení. Jonák měl příležitost k vyrovnání, ale Dolejš mu stál v cestě.

V závěrečných minutách se Vsetín snažil o vyrovnání, odvoláním Portera z branky se snažili zvrátit vývoj zápasu. Poruba však ustála tlak a odcházela z utkání vítězně. Vsetínu se tak ani na čtvrtý pokus nepodařilo porazit lídra tabulky během základní části.