Connect with us

aktuality

Vsetín podpoří příchod lékařů a jiných potřebných profesí

Publikováno

Město Vsetín podpoří příchod a působnost profesí, důležitých pro zdraví a kvalitní život občanů. Radnice podpoří příchod nových zubních lékařů, psychologů, pedagogů a dalších lékařských a ostatních profesí, kterých je ve Vsetíně nedostatek. Nově vytvořená pravidla pro podporu potřebných profesí schválili dnes na svém jednání vsetínští zastupitelé, čímž vstoupila v platnost.

Městský úřad

V současné době město poskytuje lékařům a pedagogům podporu například formou pronájmu nebytových prostor za zvýhodněných podmínek, přednostním přidělením bytů a také například vyhrazením parkovacího místa. V oblasti bydlení dlouhodobě spolupracujeme se Vsetínskou nemocnicí,“ vyjmenoval již dříve starosta Jiří Růžička (KDU-ČSL) a dodal: „Nová pravidla vnášejí do současné formy pomoci systém a nabízejí také benefity navíc, například finanční příspěvek na nezbytné vybavení ordinace až do výše půl milionu korun.“

Přijetím podpory ze strany města se žadatel zaváže k minimálně pětiletému působení na území Vsetína. Všechny žádosti o podporu budou posuzovány individuálně a budou podléhat schválení rady města. V případě finanční podpory pak schválí její vyplacení zastupitelé.

NEJČSTENĚJŠÍ