Connect with us

aktuality

Ve valašskomeziříčské porodnici se loni narodilo 407 děvčátek a 401 chlapců

Publikováno

Oproti roku 2019 zaznamenalo gynekologicko-porodnické oddělení Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí v počtu narozených miminek mírný pokles. Ten je ale dán hlavně koronavirovou pandemií, kdy byla porodnice během podzimní vlny určitý čas zavřená.

Na svět tak loni ve Valašském Meziříčí přišlo celkem 808 miminek, z toho nejvíce v měsíci srpnu, kdy se narodilo celkem 98 dětí. Nejoblíbenějšími jmény pak byla ta tradiční česká. Mezi dívčími vítězily Eliška, Natálie, Tereza, Sofie a Ema, mezi jmény chlapců pak Jakub, Tobiáš, Vojtěch, Filip a Mikuláš.

Porodnice Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí nabízí nastávajícím maminkám předporodní kurzy a cvičení, aromaterapii, možnost prohlídky porodního sálu, přednášky na téma porodu či péče o děti a také příjemné prostředí.

Oddělení šestinedělí zahrnuje celkem 15 lůžek. Rooming-in (postýlka s miminkem vedle postele maminky) je na pokojích již samozřejmostí a výrazně roste procento klientek se zájmem o bonding (navazování vazby mezi dítětem a matkou hned po porodu).

NEJČSTENĚJŠÍ