Connect with us

aktuality

Vsetín: Nové veřejné toalety v Panské zahradě a nová točna před areálem bývalé Zbrojovky

Publikováno

Ve Vsetíně je hned několik veřejně přístupných toalet, a to v budovách soukromých vlastníků, jako například na nádraží Českých drah, ve „věžáku“ u autobusového nádraží, v obchodním domě Jednota či ve Smetanově obchodní galerii.

Přesto vedení města cítí potřebu počet těchto zařízení rozšířit. Jako nejvhodnější lokalita byla zvolena Panská zahrada poblíž restaurace U Marků. Starší Vsetíňané si jistě pamatují, že v tomto místě ještě v 80. letech 20. století veřejné toalety fungovaly. Jejich provoz byl však problematický, a tak byly bez náhrady zbourány.

V rozpočtu města jsou na tuto investiční akci vyčleněny tři miliony korun, které jsou určeny na samotnou stavbu, ale i na potřebné přeložky vodovodu, kanalizace a elektřiny. Vstup na toalety bude po jejich dokončení zpoplatněn, způsob platby a výše poplatku však ještě nejsou známy.

Před areálem bývalé Zbrojovky vznikne nová točna

Na křižovatce před bývalou správní budovou průmyslového areálu někdejší Zbrojovky Vsetín vyroste letos autobusová točna s dvěma zastávkami. Její výstavbou reaguje město na fakt, že od začátku roku 2022 již nebude moci pro otáčení a zastavení autobusů využívat sousední soukromé pozemky.

Na stavbu točny by mělo navázat na ulici Jasenická zřízení zastávkového zálivu s kapacitou dvou autobusů. S realizací stavby město počítá ve druhé polovině roku. Rozpočet na ni pamatuje částkou 5,5 milionu korun.

NEJČSTENĚJŠÍ