Connect with us

aktuality

V Hrachovci začne výstavba nového chodníku s rozpočtem 19 mil. Kč

Publikováno

Po dlouhém očekávání zahájí místní část Hrachovec ve Valašském Meziříčí v březnu stavbu nového chodníku. Odborníci odhadují náklady téměř 19 milionů Kč, ačkoliv část z nich by měla být pokryta dotací z Integrovaného regionálního operačního programu.

V minulém roce zakončilo město klíčovou část projektu, a to výstavbu propojovacího chodníku s lávkou přes Hrachovecký potok, který stál dva miliony Kč. Tato fáze byla zásadní pro plány na chodník v horní části Hrachovce. První etapa zahrnuje úsek přes tři čtvrtě kilometru a obnáší náročné úpravy včetně rozšíření mostu, vybudování opěrných zdí, instalace dešťové kanalizace, veřejného osvětlení a přeložky vodovodu.

Starosta Robert Stržínek uvedl: „Projekt původně počítal s náklady téměř 33 milionů Kč, ale díky soutěži se nám podařilo snížit je na 19 milionů Kč. Těší nás také úspěch v žádosti o dotaci ve výši 13 milionů Kč z Integrovaného regionálního operačního programu Ministerstva pro místní rozvoj.“

Stavební práce na novém chodníku, který bude zámkové dlažby s betonovými obrubami, budou probíhat od začátku března do konce listopadu. Řidiči by se měli připravit na částečná dopravní omezení v dotčeném úseku. Změny v infrastruktuře přinášejí nové vyhlídky pro obyvatele Hrachovce a místních obyvatel, kteří se mohou těšit na vylepšenou dostupnost a bezpečnost.

NEJČSTENĚJŠÍ