Connect with us

aktuality

Valašské Meziříčí: Služba pro lidi s poruchou autistického spektra

Publikováno

Od letošního ledna nabízí rožnovská pobočka neziskové organizace NADĚJE služby denního stacionáře pro lidi s poruchou autistického spektra a kombinovaným zdravotním postižením ve spojení s chováním náročným na péči. Tato služba je k dispozici také občanům Valašského Meziříčí a přilehlého okolí.

Nově otevřený denní stacionář NADĚJE najdou zájemci v rodinném domě na adrese Ostravská 1389, Rožnov pod Radhoštěm. Otevřeno má každý pracovní den od 7 do 15 hodin a k dispozici je lidem ve věku od 15 do 45 let s výše uvedenými typy hendikepů.

V denním stacionáři nabízíme mimo činnosti spojené s podporou a rozvojem sebeobsluhy i terapeutický program s pracovními činnostmi a aktivitami dle potřeb a možností každého klienta. Chtěli bychom všem mladým a dospělým lidem, kteří podporu denního stacionáře NADĚJE potřebují, umožnit trávit čas v podnětném prostředí, zažívat nové aktivity i zkušenosti, setkávat se s vrstevníky, zdokonalovat se v dovednostech, nebo jen relaxovat, uvádějí zástupci rožnovského stacionáře.

Obdobná služba v blízkém okolí dosud chyběla. Vzhledem k tomu, že ji nelze zajistit v každé obci s rozšířenou působností, od počátku jsme vznik rožnovského denního stacionáře podporovali. Věříme totiž, že jeho služeb využijí také potřební občané a rodiny z Valašského Meziříčí, je přesvědčena valašskomeziříčská místostarostka Zdislava Odstrčilová, která si v závěru ledna prostory denního stacionáře v Rožnově pod Radhoštěm osobně prohlédla.

NEJČSTENĚJŠÍ