Connect with us

aktuality

V Krásně nad Bečvou hořelo ve čtyřpodlažním domě. Škoda dosáhla 1 milionu korun

Publikováno

Požár kuchyně ve třetím patře čtyřpodlažního domu na ulici Švabinského v Krásně nad Bečvou přijalo operační středisko hasičů v sobotu 30. ledna o půl jedné v noci a postupně vyslalo k likvidaci požáru pět jednotek, a to ze stanic Valašské Meziříčí a Zlín a dobrovolné jednotky z Jablůnky, Poličné a Zašové.

Po příjezdu na místo hasiči průzkumem zjistili, že došlo k rozsáhlému požáru kuchyně, který se nerozšířil do dalších prostor. K likvidaci požáru hasiči použili jeden proud vody. V zasaženém bytě však došlo k prohoření stupaček a poškození plastového vodovodního potrubí. Užitková voda z poškozeného potrubí sice téměř uhasila požár v bytě, ale vyplavila i další dva spodní byty i společné sklepní prostory.

Dvěma mužům, kteří se nacházeli v požárem zasaženém bytě hasiči poskytli předlékařskou první pomoc v podobě poskytnutí kyslíkové masky, neboť se nadýchali kouře. Velitel zásahu si vyžádal zdravotnickou záchrannou službu, která oba muže ošetřila a převezla do nemocnice. Hasiči taktéž evakuovali všechny obyvatele domu. Jednalo se celkem o 13 osob a jednoho psa.

Velící důstojník směny, který se dostavil na místo požáru, povolal pro tyto osoby evakuační autobus ze stanice Zlín. O půl druhé v noci byl požár v bytě zlikvidovaný. Hasiči provedli kontrolu termokamerou. Skrytá ohniska se již nikde nenacházela. Tím však zásah hasičů neskončil. Vzhledem k velkému množství vody, která vytekla ze stupaček a zatopila byty, si velitel zásahu na místo vyžádal vysavač na vodu, kterým hasiči další hodiny vodu vysávali. Postupně se pak jednotky začaly vracet na své základny.

Na požářiště se dostavil vyšetřovatel hasičů. Šetřením zjistil, že k požáru došlo nedbalostním jednáním při vaření potravin, které se vznítily. Toto noční vaření tak uživatele bytu vyšlo velmi draho, neboť vzniklá škoda požárem a vyplavením dalších bytů a prostor byla předběžně vyčíslena na 1 milion korun

 

NEJČSTENĚJŠÍ