Connect with us

aktuality

Rožnovský T klub – kulturní agentura přináší první podcast z Rožnova

Publikováno

Pandemie covid-19 zásadně ovlivnila kulturní dění ve společnosti.  V rožnovském T klubu – kulturní agentuře ale pracovníci nesložili ruce do klína. Již od začátku roku zde pracují na plné obrátky. Naplánovali všechny významné akce, letní hudební festivaly, výstavy, koncerty i divadla. V době zákazu pořádání koncertů naživo jsou na každý měsíc nachystány tři až čtyři kulturní akce přes on-line stream. Novinkou a hlavním pořadem je aktuálně TÉČKO – kulturní podcast z Rožnova.

 „Rozhodli jsme se pro relativně nový formát, a to pro tvorbu podcastu, který mohou lidé poslouchat kde chtějí a kdy chtějí. Je to něco jako „kultura v kapse“. Stačí pár kliknutí na mobilu nebo počítači a můžete zahájit poslech, v pohodlí domova, při procházce v přírodě, nebo během cestování,“ vysvětluje Jakub Sobotka, ředitel kulturní agentury T klub.

Podcast je zvukový pořad, může je tvořit v podstatě kdokoliv, záleží jen na nápadu, volbě témat, které posluchače zaujmou. Nespornou předností je to, že je zdarma dostupný na celém světě. Pořad by měl jít ve svém tématu do hloubky a měl by posluchače nejen pobavit, ale také obohatit.

 „První díly jsme zveřejnili začátkem prosince 2020 a od té doby nasazujeme každé úterý nový díl. Jedná se o náš autorský pořad, ve kterém mapujeme zajímavé osobnosti spojené s kulturním děním v Rožnově. Posluchač je najde na stránkách agentury www.tka.cz v sekci Podcasty, anebo na své oblíbené hudební platformě. Věřím, že tento typ pořadu má budoucnost, a rádi bychom i v době, kdy bude kultura fungovat, zase normálně pokračovali v přípravě dalších dílů. Časem chceme rozšířit téma podcastů o pamětníky, a získat tak ucelený pohled na rožnovskou kulturu,“ upřesňuje Jakub Sobotka.

NEJČSTENĚJŠÍ