Connect with us

akce

Valašské Meziříčí: Do práce na kole už podruhé

Publikováno

Také letos  se město Valašské Meziříčí zapojí do celorepublikové květnové výzvy Do práce na kole. Týmy i jednotlivci se mohou registrovat až do 30. dubna.

Každý účastník výzvy zapisuje své jízdy od začátku až do konce května, a to buď ručně nebo do chytré aplikace. K cestám do práce můžete využít kolo, koloběžku či chodit pěšky.

Pokud se rozhodnete, že budete jezdit za Valašské Meziříčí, stačí sestavit a registrovat firemní tým o 2–5 lidech a po dobu jednoho měsíce zapisovat své cesty do práce. Po zaplacení účastnického poplatku navíc každý účastník obdrží triko s logem letošní výzvy a může se účastnit takzvaných akcí na triko, které bude město Valašské Meziříčí organizovat, vysvětluje podmínky Alena Střítezská, koordinátorka výzvy Do práce na kole ve Valašském Meziříčí.

Cílem není najezdit co nejvíce kilometrů, ale jezdit pravidelně. Nejpoctivější týmy se mohou těšit na výhry, které jim předáme na závěrečné červnové akci spojené s vyhodnocením letošního ročníku. Věřím, že se do výzvy zapojí nejméně tolik účastníků jako loni a my tak budeme moci minimálně opět obhájit stříbro v soutěži Cykloměsto roku, je přesvědčena místostarostka Zdislava Odstrčilová.

Hlavním smyslem akce je motivace lidí k pravidelnému využívání bezmotorové dopravy, zlepšování životního prostředí a kvality života v našem městě.

Registrace a další informace na www.dopracenakole.cz

V roce 2020 evidovalo Valašské Meziříčí 24 registrovaných firem a organizací, za které soutěžilo 293 účastníků v celkem 193 týmech. Účastníci kampaně odjezdili nebo nachodili 76 190 km a ekologickým způsobem přepravy ušetřili 9,8 tun emisí CO2.

NEJČSTENĚJŠÍ