Connect with us

aktuality

Policie řešila případ vycpaného medvěda v automobilu

Publikováno

Minulý týden zastavila policejní hlídka v obci Lidečko nákladní automobil, který jel ve směru od státní hranice se Slovenskem. Při běžné silniční kontrole policisté u třicetiletého řidiče provedli i test na alkohol a jiné návykové látky.

Výsledek byl pro řidiče dobrý jen napůl. Test na alkohol byl negativní, avšak zkouška na přítomnost jiných návykových látek byla pozitivní. Řidič se proto podrobil i lékařskému vyšetření a odběru krve. To pro něj ovšem nebyla jediná špatná zpráva, kterou v ten den od policistů slyšel.

Policisté následně zkontrolovali i nákladový prostor zastavené dodávky. Uvnitř bylo několik preparovaných živočichů, mimo jiné i vlk obecný, medvěd hnědý či tetřev hlušec. Vzhledem k tomu, že se jedná o zvlášť chráněné druhy zvířat, je k jejich držení a přepravě nutná výjimka, kterou ovšem řidič udělenou nemá.

Vzhledem k podezření, že se třicetiletý muž dopustil trestného činu neoprávněné nakládání s chráněnými volně žijícími živočichy a planě rostoucími rostlinami, ujali se dalšího šetření kriminalisté z oddělení hospodářské kriminality ve Vsetíně.

Kriminalisté na základě výslechů a vyhodnocení dalších důkazů muže obvinili z výše uvedeného přečinu. V případě prokázání viny muži hrozí až tříletý trest odnětí svobody, zákaz činnosti nebo propadnutí věci.

NEJČSTENĚJŠÍ