Connect with us

aktuality

Andrej Babiš: Covid-19 mutuje a je více nebezpečný. Na místě je chránit se

Publikováno

Před odletem do Srbska premiér Andrej Babiš uspořádal tiskovou konferenci, na níž se vyjádřil k současné situaci. Podle jeho slov se v České republice již ve větší míře šíří britská mutace viru, která je nakažlivější.

Premiér Babiš řekl, že britská mutace se již začíná projevovat také na statistikách zemřelých. V sousedním Rakousku je navíc přítomna také jihoafrická mutace, jež je dokonce agresivnější než britská.

Podle premiéra se situace u nás nevyvíjí dobrým směrem. Do doby, než se podaří naočkovat alespoň rizikové skupiny, je třeba se chránit za každou cenu.  Problémem je, že vakcín nemáme dostatek. V úterý opět přibylo přes 10 tisíc nakažených. V nemocnicích je skoro 6 tisíc infikovaných, z toho více než tisíc je jich ve vážném stavu.

Vláda jednala s opozicí dlouho do pozdních nočních hodin. Premiér Babiš kritizuje, že opozice navrhuje opatření s dopady na rozpočet a ten pak ale nechce podpořit. Dále poukázal na to, že nemocnice jsou přeplněné a bez nouzového stavu to bude velký problém. Svým ministrům pak uložil řešit situaci pro případ, že nouzový stav skončí 14. února, pokud ho opozice nepodpoří.

Blatný by se podle Babiše měl soustředit na to, aby byl konečně přijat zákon, který dá jeho resortu pravomoci rozhodovat o nutných opatřeních bez nouzového stavu.

NEJČSTENĚJŠÍ