Connect with us

aktuality

Pět stran podepsalo na Vsetíně koaliční smlouvu

Publikováno

Nově zvolení zastupitelé politických uskupení ANO 2011, KDU-ČSL, Nestraníci, ODS a PRO-pořádek-rozvoj-odpovědnost podepsali v pondělí 17. října na vsetínské radnici koaliční smlouvu (viz příloha). Ve 21členném zastupitelstvu města by na jejím základě měli mít 14 mandátů, tedy dvoutřetinovou většinu.
Foto Michal Horský
Pět stran podepsalo na Vsetíně koaliční smlouvu
Nově vznikající koalice se dohodla na tom, že jejím kandidátem na post neuvolněného starosty se stane Jiří Čunek (KDU-ČSL). Na pozici statutárního místostarosty bude kandidovat Pavel Bartoň (ANO 2011). Další dvě pozice místostarostů dle koaliční dohody obsadí Petr Kudlík (ANO 2011) a Jiří Růžička (KDU-ČSL). V sedmičlenné radě města pak kromě starosty a místostarostů zasednou ještě Martina Hovořáková (ANO 2011), Roman Kalabus (ODS) a Martin Metelka (Nestraníci).
„Jsem rád, že se nám podařilo dohodnout se na širší koalici. Vsetín bude řídit lidsky i profesně dobrý tým, který město posune dál. Ač vítězové voleb, udělali jsme kompromis, a akceptovali nominaci Jiřího Čunka na post starosty. Jiří Čunek má dlouholeté zkušenosti v politice, i s vedením města. Na pozicích místostarostů je pak vhodně doplní nová generace politiků,“ uvedl Pavel Bartoň, lídr vítězného ANO 2011.
Ustavující zasedání zastupitelstva města, jehož hlavním bodem bude složení slibu nových zastupitelů a následně volba nejužšího vedení města pro nadcházející čtyřleté funkční období, se uskuteční v pondělí 24. října od 16 hodin ve velké zasedací místnosti v prvním patře budovy městského úřadu na Svárově.

NEJČSTENĚJŠÍ