Connect with us

aktuality

Město Vsetín vychází vstříc seniorům: Rozmístí další lavičky

Publikováno

Vsetínská radnice registrovala v uplynulém období řadu žádostí především od místních seniorů o instalaci laviček v různých částech města. V rozpočtu tak bylo vyčleněno 200 tisíc korun na jejich pořízení a osazení, které by se mělo uskutečnit na jaře.

Na vsetínskou radnici se v loňském roce obrátilo hned několik občanů města s žádostmi o rozšíření počtu laviček. Zdůvodňovali je tím, že při pěší chůzi z centra města do obchodní zóny na Ohradě si potřebují odpočinout a načerpat síly. Jeden ze seniorů dokonce přihlásil svůj projekt zaměřený na navýšení počtu laviček do participativního rozpočtu města na rok 2021. Nevyhrál s ním, ale jeho návrh se stal jedním z podkladů pro rozhodování města, kam nové lavičky umístit. „V současné době tak bylo vybráno prvních deset míst, kam by měly být na jaře instalovány,“ informoval starosta Jiří Růžička.
Dvě budou namontovány na Palackého ulici poblíž křižovatky s ulicí Podsedky a naproti na zelené ploše pod bývalou budovou společnosti Block. Další lavička přibude na nábřeží Bečvy v Panské zahradě poblíž lávky přes Bečvu k zámku a také nedaleko budovy okresní správy sociálního zabezpečení. Nová lavička bude i na Dolním náměstí u zastávky městské hromadné dopravy, kde zastavují autobusy směřující na nádraží. Se dvěma dalšími se počítá na Smetanově ulici poblíž každé z lékáren Dr. Max. Odpočinout na lavičce si bude možné také v parčíku restaurace Náhon poblíž mostku přes Rokytenku. Jedna přibude na Ohradě u bývalého železničního mostu na nábřeží Bečvy. Lavička bude instalována také na křižovatce U Růžičků nedaleko autobusové zastávky u Kostka školy.
„Pro umístění dalších asi pěti laviček prozatím hledáme vhodné místo. Je pravděpodobné, že některé z nich budou instalovány na sídlišti Sychrov,“ uvedl starosta s tím, že radnice ještě zvažuje obnovení posezení na Smetanově ulici na oválných květináčích poblíž vývěsek pohřebních služeb. Toto by měly, stejně jako instalaci nových laviček, zajistit Technické služby města Vsetína v průběhu dubna či června poté, co bude dokončena očista města po zimě.

NEJČSTENĚJŠÍ