Connect with us

aktuality

Požár rodinného domu v Karolince způsobil majitel domu při zatápění

Publikováno

U požáru rodinného domu v ulici Na Humenci v Karolince v okresu Vsetín zasahovaly čtyři jednotky hasičů. Oznamovatel operačnímu středisku sdělil, že hoří ve spodním patře domu. V době příjezdu jednotek hasičů už byla na místě hlídka Policie České republiky s majitelem domu.

Majitel měl ohořené oblečení a nebyl zraněný. Dům byl celý zasažen požárem a hořela už i část střechy. Plameny hasiči hasili v dýchacích přístrojích čtyřmi proudy vody. Voda musela být na místo požáru dopravována kyvadlově.

Na střechu domu hasiči vylezli s pomocí nastavovacích žebříků. K přenosu požáru na sousední dřevěný objekt nedošlo. S termokamerou pak měřili teplotu stavebních konstrukcí a hledali skrytá ohniska hoření, která po rozebrání konstrukce dohašovali.

Na místo se dostavila starostka obce, která majiteli zajistila náhradní ubytování. Majitel hasičům sdělil, že při zatápění v kamnech použil benzín. Tato činnost byla příčinou vzniku požáru. Škoda způsobená požárem byla vyčíslena v předběžné výši 1 430 000 korun.

U požáru zasahovala jednotka Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje požární stanice Vsetín a jednotky Sboru dobrovolných hasičů obcí Karolinka, Nový Hrozenkov a Halenkov.

NEJČSTENĚJŠÍ