Connect with us

aktuality

Město Rožnov pod Radhoštěm vyhlásilo soutěž na nové logo

Publikováno

Město Rožnov pod Radhoštěm vyhlašuje soutěž na jednotný vizuální styl města včetně nového loga/logotypu a vizuálního stylu městské kulturní příspěvkové organizace. Nový jednotný vizuální styl nahradí stávající různé podoby grafické prezentace města s důrazem na komunikaci směrem k občanům, návštěvníkům a turistům. Termín pro uzávěrku prvního kola je 1. 3. 2020.

„Město Rožnov pod Radhoštěm je sice město přírody, historie a tradiční lidové kultury, ale také se cítí mladé duchem, otevřené pro progresivní počiny, pozitivní atmosféru a optimistické emoceOd nové jednotné vizuální identity očekáváme originalitu, jednoduchost, výstižnost, nezaměnitelnost a vizuální čitelnost. Jsem rád, že do soutěže o nový vizuální styl jdeme, protože jsem přesvědčen, že Rožnov si novou vizuální identitu zaslouží,“ řekl starosta Rožnova pod Radhoštěm Radim Holiš.

Cílem soutěže je najít profesionálního partnera z oblasti grafického designu pro vytvoření komplexního řešení jednotné vizuální identity města. „Smyslem je získat prvek prezentace města odpovídající aktuálnímu grafickému diskurzu, vytvořit manuál pro aplikaci nového vizuálního stylu města a zajistit postupnou implementaci do života města, městského úřadu, případně do příspěvkových organizací města,“ podotkla místostarostka Rožnova Kristýna Kosová, jenž společně se starostou Radimem Holišem zastupuje město v hodnotící porotě.

Další tři členové poroty jsou uznávaní odborníci: MgA. Věra Marešová, předsedkyně poroty, grafická designérka a tvůrkyně vizuálního stylu města Brna, MgA. Ondřej Zámiš, grafický designér, VŠ pedagog a tvůrce vizuálního stylu města Liberce a MgA. Lumír Kajnar, grafický designer, brand architekt a idea maker.

Soutěž na nový jednotný vizuální styl města Rožnov pod Radhoštěm je otevřena pro širokou odbornou veřejnost. Účastníkem soutěže může být fyzická i právnická osoba. Soutěž je vyhlášena jako veřejná a dvoukolová. První kolo je anonymní, druhé kolo je neanonymní. Termín pro uzávěrku prvního kola je 1. 3. 2021 a všechny detaily zájemci najdou v Zadání soutěže na webu města www.roznov.cz,

NEJČSTENĚJŠÍ