Connect with us

aktuality

Právě vychází pokračování knihy o Valašském Meziříčí

Publikováno

Autoři Jindřich Zeť, Karel Šimara a Petr Zajíc připravili s dvouletým odstupem druhý díl úspěšné knihy historických fotografií z Valašského Meziříčí.

„Pro členění jsme opět zvolili geografický klíč, snímky jsou tedy řazeny podle jednotlivých ulic a náměstí. Z téměř 150 jich kniha obsahuje celkem 74, pro ostatní jsme v našich sbírkách žádné fotografie nenalezli,“ vysvětlil Petr Zajíc, jeden z autorů a památkář města.

Kniha Valašské Meziříčí objektivem času pak na 302 stranách nabízí přes 980 fotografií. „Čtenáři zde najdou také ulice, které jsme zařadili již do předešlé publikace. Vyhýbali jsme se však tomu, abychom prezentovali stejné snímky. Proto je u těchto ulic třeba vnímat soubor fotografií jako dodatek k předešlému svazku. Velký dík patří všem, kteří nám i ze svých osobních archivů snímky poskytli,“ dodal Petr Zajíc.

Vznik této publikace stejně jako prvního dílu finančně podpořilo město Valašské Meziříčí. Autorům patří velké poděkování za náročnou práci, kterou na vytvoření obou dílů odvedli. Čtenářům se díky tomu nabízí krásný pohled do historie města.

Nová kniha Valašské Meziříčí objektivem času 2 je k dostání v Turistickém informačním centru Valašské Meziříčí za cenu 500 Kč. V rámci speciální vánoční nabídky pro prvních 100 zájemců je pak k dispozici v kompletu s prvním dílem za cenu 650 Kč. K dostání je také pouze první díl knihy za cenu 350 Kč.

NEJČSTENĚJŠÍ