Connect with us

Mimo region

Medvěd, který řádil v Liptovském Mikuláši byl zastřelen

Publikováno

Po identifikaci dronem s využitím biometriky byl medvěd, který způsobil nebezpečí v Liptovském Mikuláši, zastřelen. Tým zasahujících využil moderní technologie k ochraně veřejnosti a minimalizaci budoucího rizika.

 

 

Ministr životního prostředí Tomáš Taraba, představitel Slovenské národní strany, ve středu vydal prohlášení prostřednictvím sociální sítě, kde vyjádřil uznání všem složkám zapojeným do identifikace a následné eliminace medvěda. Tento krok následoval po nedávném vyhlášení mimořádné situace v řadě okresů Banskobystrického kraje a na severu Slovenska v souvislosti s narůstajícím výskytem medvědů.

V neděli 17. března došlo téměř v poledne v Liptovském Mikuláši k incidentu, kdy medvěd zaútočil na obyvatele města, což způsobilo zranění pěti osob ve věkovém rozmezí od 10 do 72 let. Většina z nich utrpěla lehčí škrábance a kousnutí a po poskytnutí první pomoci byli propuštěni do domácího ošetření.

Policistům se podařilo medvěda vypudit mimo obytnou oblast do lesů mezi Iľanovem a Závažnou Porubou. Místní obyvatelé popisovali scénu útěku, při kterém někteří lidé překonávali ploty a snažili se dostat do bezpečí. Vzhledem k rostoucí obavě veřejnosti se zvýšila poptávka po rychlém řešení situace.

Myslivci a zásahový tým se zapojili do operace a medvěda se podařilo přesunout mimo obytné oblasti. Podle vyjádření mluvčího města Liptovský Mikuláš Viktórie Čapčíkové medvěd přeplaval řeku Váh a ztratil se z dohledu, schovávaje se v okolních lesích. Nakonec byl vypátrán díky nasazení dronů.

Případ pronásledování medvěda na západní straně Demänovské doliny v Nízkých Tatrách, nedaleko Liptovského Mikuláše, byl ohlášen slovenskou policií dříve, dne 15. března. Tragicky se tehdy zranila a později zemřela 31letá žena z Běloruska, která upadla do rokle při pokusu o útěk před šelmou.

Zdroj obsahu: novinky, facebook
Přidat komentář
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

SOUVISEJÍCÍ

Tragédie na Slovensku: Medvěd naháněl dvojici, muž zůstal naživu!

Medvědí útok v Liptovském Mikuláši: Video z divokého incidentu

NEJČSTENĚJŠÍ

0
Would love your thoughts, please comment.x