Connect with us

aktuality

Valašské Meziříčí: Zástupci obcí jednali se zastupiteli města o rozvoji cyklodopravy

Publikováno

O tom, jak společně ještě více rozvinout cyklodopravu napříč regiony a pomoci k propojení cyklostezek a cyklotras, diskutovala místostarostka Valašského Meziříčí Zdislava Odstrčilová se zástupci okolních měst a obcí.

Radnice ve Valašském Meziříčí intenzivně pracuje na Plánu udržitelné mobility, jehož součástí má být mimo jiné vybudování nových cyklokoridorů a cyklotras ve městě.

 „Zároveň jsme se však rozhodli podpořit také cyklodopravu napříč regiony, tedy s přesahem Mikroregionu Valašskomeziříčsko-Kelečsko. Vedle cyklostezky Bečva, která naším městem prochází, totiž vnímáme potřebu posílit trasy pro cyklisty také směrem na Nový Jičín nebo třeba Bystřici pod Hostýnem, řekla místostarostka Zdislava Odstrčilová, jež zároveň jedná se starosty obcí a měst ležících na zmíněných trasách.

 „Shodli jsme se, že cílem nás všech je podpora udržitelné dopravy a té cyklistické zvláště. Budeme proto hledat vhodná řešení k jejímu dalšímu rozvoji. Jsem přesvědčena, že když lidem nabídneme bezpečnou síť cyklotras a cyklostezek, bude pro ně mnohem snazší vyměnit auto za kolo, myslí si místostarostka Odstrčilová.

NEJČSTENĚJŠÍ