Connect with us

akce

Vánoční Krabice od bot udělá radost čtyřem stovkám dětí na Vsetínsku

Publikováno

Do letošní celostátní akce Krabice od bot se na Vsetínsku zapojilo na 200 dárců. Na sběrné místo Diakonie Vsetín, které se otevřelo 30.11.2020, nosili dárky jednotlivci i maminky s dětmi, zapojily se i knihovny, základní školy, zájmové kroužky, spolky hasičů, kluby maminek a v neposlední řadě i obce. Čtyři sta dárků půjde k dětem z azylových domů, dětských domovů, ke klientům poradny pro ženy a děti, do klientských rodin terénních sociálních pracovníků a dalším.

Koordinátorkou akce pro Vsetínsko byla pracovnice Diakonie Vsetín Alžběta Machů. „Moc nás potěšil zájem lidí ze Vsetínska, a skutečnost, že ani koronavirová krize je nezastavila. Chtěli obdarovat děti z chudších rodin v našem regionu, proto se zaregistrovali na webu www.krabiceodbot.cz, vybrali pohlaví a věk dítěte, kterému chtějí dárek připravit a v týdnu od 30.11 do 4.12. jej donesli na naše sběrné místo“, pochvaluje si Alžběta Machů.

Diakonie Vsetín je největší poskytovatel sociálních služeb na Vsetíně s 16 letou tradicí. Zajišťuje komplexní služby pro seniory, kteří ztratili svou soběstačnost a jsou odkázáni na pomoc druhých. Rovněž nabízí pomoc dospívajícím či rodinám s dětmi, kteří jsou dlouhodobě v nepříznivé sociální situaci a nedokáží ji sami řešit.

Dárky do sběrného místa donesli, dovezli nebo poslali poštou lidé ze Vsetína, Zlína, Valašského Meziříčí, Bystřice pod Hostýnem, Horního Lidče, Valašských Klobouk, Valašské Polanky, Rožnova pod Radhoštěm či Vizovic.

Do akce se ovšem zapojila i řada základních škol – například ze Vsetína, Valašských Klobouk a Zádveřic, dále knihovny ze Vsetína a Valašských Klobouk a dokonce i sbory hasičů z Vizovic a Bystřice pod Hostýnem. Na výzvu koordinátorky reagovaly i obce v okolí Vsetína, mezi které patří i obec Růžďka. Ta vyzvala své občany k zapojení do akce a pro zabalené dárky vyčlenila místa, kam mohli dárci své krabice nosit. Nakonec se zde vybralo 33 dárků a pan starosta Rostislav Sypták je poslal se vzkazem, že se do projektu rádi zapojí i napřesrok.

Letos si balíčky odebere Azylový dům pro ženy a matky o.p.s. Vsetín a Uherské Hradiště, Dětský domov Zlín a Smolina, Poradna pro ženy a děti a terénní sociální pracovníci v Rožnově pod Radhoštěm, Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi Mozaika, Předškolní klub Pramínek a Nízkoprahový klub Rubikon. 

 

NEJČSTENĚJŠÍ