Connect with us

aktuality

Rehabilitace Nemocnice Valašské Meziříčí má k dispozici nový vodní ultrazvuk

Publikováno

S rehabilitací pacientů pomáhá v Nemocnici Valašské Meziříčí nový přístroj značky Pulson 200, jehož pořizovací cena byla 50 tisíc korun. Zdravotníci ho využívají k ošetřování horních a dolních končetin. Díky intuitivnímu dotykovému ovládání může fyzioterapeut nastavit požadovanou terapii.

Vedoucí fyzioterapeut Rostislav Skýpala z Nemocnice Valašské Meziříčí k tomu řekl: „Terapie ultrazvukem využívá mechanické vlnění, bez průchodu elektrického proudu. Na postiženou oblast se aplikuje pomocí hlavice, která má různě velké vyzařovací plochy. Díky mechanickému vlnění dochází k mikro masáži i k následnému ohřevu tkání. To vede ke zlepšení metabolismu v dané části těla, bolest ustupuje a svaly relaxují. Podle požadovaného účinku volíme frekvenci i intenzitu stejně jako u elektroterapie.“

Velkou výhodou při léčbě pacientů je hlavně přesnost a zacílení typu terapie. Multifrekvenční ultrazvuková hlavice pomáhá prostupu podle zvolené frekvence do hluboko nebo do povrchově uložených tkání.

Tato ultrazvuková terapie je efektivním způsobem, který snižuje zvýšené svalové napětí, uvolňuje nepohyblivé jizvy či úponové bolesti, jež jsou způsobené chronickým přetěžování svalů.

NEJČSTENĚJŠÍ