Connect with us

aktuality

Ve Zlíně bude speciální ordinace pro občany s podezřením na nákazu koronavirem

Publikováno

V úterý vedení kraje řešilo s řediteli nemocnic vybavení zdravotníků, jež budou se záchrankou jezdit pro odběry k osobám, které mají příznaky onemocnění novým koronavirem.

O výsledcích společné schůze informoval v tiskové zprávě hejtman Jiří Čunek: „Jako nezbytné jsme shledali zřízení speciální ordinace v KNTB, která bude určená pouze pro vyšetřování pacientů s příznaky nemoci způsobené koronavirem COVID-19. Účelem tohoto opatření je zajistit, aby lidé, kteří se vrací z jarních prázdnin z rizikových oblastí, neběhali po celé nemocnici a šli cíleně na jedno místo.“

Čunek dále dodal, že současně kraj řeší zajištění dostatečného množství roušek, respirátorů a osobních ochranných pomůcek pro zdravotníky. Tyto jsou nezbytností nejen u operací, ale také během běžného pohybu mezi pacienty. Bohužel lidé vykoupili rezervy ve snaze se nesmyslně předzásobit a aktuálně jsou dodávky roušek a respirátorů omezené.

Ve Zlínském kraji jsou od 2. března týdenní jarní prázdniny. Po neděli se budou žáci opět vracet do svých lavic, přičemž mnozí se s rodiči vrátili z pobytů v rizikových oblastech. Proto Zlínský kraj s předstihem řeší ve spolupráci s krajskou hygienickou stanicí případná opatření.

Ředitelům škol během první poloviny tohoto týdne zašle krajská hygiena metodiku, která by jim měla ukázat, jak postupovat po ukončení jarních prázdnin,“ doplnil informace hejtman Čunek.

NEJČSTENĚJŠÍ