Connect with us

aktuality

Radnice ve Valašském Meziříčí začala s roznáškou roušek a dezinfekce seniorům nad 75 let

Publikováno

Roznos roušek

První fáze roznosu bavlněných roušek a dezinfekce osobám starším 75 let začala ve čtvrtek 2. dubna na území města Valašské Meziříčí a jeho místních částech. Akce se účastní na 79 dobrovolníků, k nimž se připojí také dobrovolní hasiči a členové osadních výborů.

Bavlněnými rouškami a dezinfekcí se již podařilo ve Valašském Meziříčí pokrýt nezbytné potřeby záchranných složek. Starosta města Robert Stržínek řekl: „Teď jsou na řadě naši senioři nad 75 let. V první fázi se jedná o 2 200 osob, kterým dobrovolníci doručí dvě roušky na osobu a 0,5 litru dezinfekce na domácnost. Součástí balíčku budou také informace o tom, jak se v současné době chovat, na koho se obrátit s prosbou o pomoc a jak pečovat o roušky.“

Roznos si vzali na starost dobrovolníci z Adry, skautských oddílů. TOM Zlaté šípy, TJ Valašské Meziříčí, oddílu fotbalu a zaměstnanci MŠ Křižná, Kulturního zařízení města a Městské knihovny Valašské Meziříčí. V místních částech města zajistí roznos jednotky dobrovolných hasičů a členové osadních výborů.

Místostarostka Yvona Wojaczková předpokládá, že roznos bude ukončen v pondělí 6. dubna. „Jestliže nebude senior doma k zastižení, bude mít k dispozici informaci o termínu a čase opakované roznášky. Se žádostí o opakované doručení je možné také požádat na telefonech 775 857 847 a 775 857 848.“ Ve většině případů jsou senioři za tuto pomoc vděční.

Pokud se městu podaří zajistit dostatečný počet roušek a dezinfekce, chtělo by v této akci pokračovat a zdarma zásobit občany ve věku 65 až 75 let.

NEJČSTENĚJŠÍ