Connect with us

aktuality

Od pondělí 20. dubna jsou opět povolené sňatky a farmářské trhy

Publikováno

Kdo už netrpělivě čekal, až vláda opět povolí konání sňatků, konečně se dočkal. Od pondělí 20. dubna jsou uvolněná vládní opatření, která se svateb týkala.

Stále je však třeba dodržovat přísná hygienická pravidla. Svatebního obřadu se může účastnit maximálně 10 osob, a to včetně oddávajícího (buď za orgán veřejné moci nebo oprávněné církve) a matrikáře. Během obřadu nemusejí mít snoubenci na rozdíl od ostatních účastníků nasazenou roušku. Je nutné také dodržovat dvoumetrové rozestupy mezi osobami, což se opět netýká snoubenců a členů domácnosti.

Po skončení sňatečného obřadu bude provedena dezinfekce všech použitých pomůcek.

Současně je povolené pořádání farmářských trhů, své provozovny mohou otevřít někteří řemeslníci a konat se budou moci i zkoušky studentů nejvyšších ročníků na vysokých školách nebo tréninky profesionálních sportovců na venkovních sportovištích za přesně definovaných podmínek.

U farmářských trhů prodejci nesmí prodávat potraviny výlučně určené k bezprostřední konzumaci. Pořadatelé mají navíc povinnost zajistit rozestupy mezi stánky, stolky nebo jinými prodejními místy, a to nejméně 2 metry, umístit dezinfekční prostředky u každého prodejního místa. Zákazníci i obsluha musejí mít na obličeji roušky. Obsluha je povinna používat rukavice při kontaktu se zbožím a při přijímání plateb od zákazníků. Zboží musí být prodáváno bez možnosti ochutnávky.

NEJČSTENĚJŠÍ