Connect with us

aktuality

Zámeckých park ve Valašském Meziříčí se pro veřejnost otevře už v sobotu, tržnice a veřejná WC od pondělí

Publikováno

Do parku zámku Kinských budou moci návštěvníci opět přijít už od soboty 18. dubna. Je však třeba dbát zvýšené opatrnosti i hygienických a bezpečnostních opatření, která souvisejí s nouzovým stavem.

Jako reakci na přání valašsko-meziříčských občanů v seniorském věku se město rozhodlo opět zpřístupnit park u zámku Kinských, který senioři už dříve využívali kprocházkám.

Místostarostka Zdislava Odstrčilová řekla,že otevřené budou i veřejné toalety, které budou zaměstnanci technických služeb každou půlhodinu dezinfikovat. „I v parku je nutné mít na obličeji roušku a chránit si ústa a nos.“

Od pondělí 20.dubna bude otevřena městská tržnice pod nadjezdem silnice 1. třídy na břehu Rožnovské Bečvy. „Pro prodejce a nakupující budou platit nařízení související s nouzovým stavem,“ řekl Milan Bitto, ředitel společnosti Technické služby města Valašské Meziříčí.

Všechny kroky vedoucí ke zpřístupnění uvedených prostor pro veřejnost byly konzultovány předem s Krajskou hygienickou stanicí se sídlem ve Zlíně.

NEJČSTENĚJŠÍ