Connect with us

aktuality

Nepředstavitelných 6 milionů rozdělí Mikroregion Rožnovsko v dotacích

Publikováno

 

Sdružení Mikroregion Rožnovsko uvolnilo pro rok 2020 rekordní částku 6 milionů ve třech programech na podporu poskytovatelů služeb v oblasti sociální. Zájemci o dotaci se dozví všechno podstatné okolo dotačních programů na semináři pro žadatele. Tento proběhne ve středu 29.1.2020. Seminář bude probíhat v obřadní síni MěÚ Rožnov od 15:00. Žádosti je možné podávat od 14.2 do 28.2. 2020.

„Poskytovatelé sociálních služeb a další organizace působící v sociální oblasti mohou žádat celkem o více než 6 milionů korun, přesně je to 6,087 milionu, což je historicky nejvyšší částka. Žádat mohou ve třech programech,“ uvedl místostarosta a předseda Sdružení Jan Kučera. „Dobrou zprávou je, že se do společného financování zapojilo také druhé město mikroregionu – Zubří“ dodal.

Hlavním přínosem je, že žadatelé nemusí žádat o dotace jednotlivé obce mikroregionu. Patří sem obce Dolní Bečva, Prostřední Bečva, Horní Bečva, Valašská Bystřice, Vidče, Hutisko-Solanec, Rožnov pod Radhoštěm a Zubří, ale můžou své žádosti podávat přímo na mikroregion. Tím se hodně sníží administrativa v prvé řadě členských obcí, ale i žadatelům.

Mikroregion Rožnovsko bude přispívat na zaplacení výdajů nebo nákladů subjektů pověřených Zlínským krajem poskytováním sociálních služeb obecného hospodářského zájmu

Podpoří také aktivity a služby v sociální oblasti mimo služby obecného hospodářského zájmu podporované Zlínským krajem. ,,Může to být například osvětová činnost nebo různé aktivity nad rámec sociálních služeb,“ uvedl místopředseda Sdružení Mikroregion Rožnovsko Radim Gálik.

NEJČSTENĚJŠÍ