Connect with us

aktuality

Vlakové nádraží ve Valašském Meziříčí čekají velké změny

Publikováno

Opravy drážních budov, moderní nástupiště, nové autobusové terminály nebo celková rekonstrukce nádraží se postupně provádí v celé řadě měst či obcí. V roce 2024 plánuje Správa železnic začít s přestavbou ve Valašském Meziříčí.

Součástí projektu je nová infrastruktura včetně nástupišť, prodloužení stávajícího podchodu, přestavba výpravní budovy, případně budova nová a zvětšení kapacity parkovacích míst. Následovat by měla stavba moderního dopravního terminálu, na které bude Správa železnic spolupracovat s městem. Obě strany věří v hladkou a maximálně efektivní kooperaci.

Velká část plánovaných akcí se týká drážní infrastruktury“ podotýká Miroslav Bocák , ředitel Stavební správy východ, Správy železnic „ Následné části projektu, jako je například rozšíření prostoru pro parkování cestujících, umístění stanoviště pro náhradní autobusovou dopravu a také využití dalších prostor drážní budovy, bude probíhat ve spolupráci s radnicí.“

Díky tomu, že město vlastní pozemky v lokalitě bývalé Křižanovy pily a stojí před podpisem smlouvy o nákupu pozemků vlečky, se otevírá prostor pro vybudování dopravního terminálu, který už je opravdu nezbytný“ dodává starosta města, Robert Stržínek.

Předprojektovou dokumentaci v hodnotě téměř 10 milionů korun zpracovává společnost Moravia Consult Olomouc a.s., která má pobočku přímo ve Valašském Meziříčí. Podle starosty Stržínka je znalost místa opravdu velkým benefitem. Projekční kancelář mimo jiné upřesní náklady budoucího projektu

NEJČSTENĚJŠÍ