Connect with us

aktuality

Adam Vojtěch rezignoval. Novým ministrem zdravotnictví byl jmenován Roman Prymula

Publikováno

Překvapení si připravil Adam Vojtěch, který v pondělí předložil premiérovi Andreji Babišovi svoji rezignaci. Svůj krok oznámil na tiskové konferenci. Odpoledne téhož dne byl už jmenován nový ministr. Stal se jím Roman Prymula.

Nečekaný krok Adama Vojtěcha zřejmě ráno překvapil každého, kdo se podíval na internetové zprávy. Ve funkci ministra zdravotnictví působil necelé tři roky. Vojtěch je přesvědčený, že udělal maximum pro zvládnutí epidemie nemoci covid-19 a že za jeho éry se podařila nastartovat řada změn ve zdravotnictví. „Chci vytvořit prostor pro nové řešení situace kolem koronaviru,“ uvedl Vojtěch ve své rezignační řeči. Nyní se bude věnovat práci poslance a zaměří se na oblast zdravotnictví.

Odpoledne prezident Zeman jmenoval novým ministrem zdravotnictví Romana Prymulu. Ten bude premiérem Andrejem Babišem do čela úřadu uveden v úterý ráno. „Musíme zavést krizové řízení,“ řekl premiér.

Roman Prymula se tak na ministerstvo zdravotnictví vrací po několikaměsíční přestávce. Do konce května zde působil jako náměstek ministra pro zdravotní péči. Nezískal ale bezpečnostní prověrku a po neshodách s Vojtěchem resort opustil. Jeho cílem bude zřejmě zlepšit komunikaci okolo pandemie. Vydávaná opatření musejí být jednoznačná a srozumitelná. Nevyloučil také drobné personální změny.

NEJČSTENĚJŠÍ