Connect with us

aktuality

ZUŠ se chystají od pondělí obnovit prezenční výuku v kolektivech

Publikováno

Vláda v neděli rozhodla o uvolnění restrikcí proti epidemii covidu-19 od čtvrtka ze současného čtvrtého na třetí stupeň. Resortu školství se to bude týkat od pondělí 7. prosince. Základní umělecké školy by tak podle protiepidemického systému PES pro školství mohly rozšířit prezenční výuku na skupiny pro devět dětí s učitelem.

Podle Tomáše Kolafy, výkonného ředitele Asociace ZUŠ, je velmi důležité, že se kolektivní obory budou moct opět vrátit k prezenční výuce. „Momentálně nemám informaci o žádné škole, která by to nechtěla,“ řekl. U větších kolektivů podle něj ZUŠ vytvoří systém rotační výuky. „Bude to fungovat tak, že my máme třeba streamovací kamery a tím pádem jedna polovina dětí bude ve škole a druhá bude výuku sledovat on-line. Po týdnu se pak vystřídají,“ řekl.

Připustil, že streamování asi všude možné nebude, protože některé školy na to zatím nejsou vybaveny. Podle něj ale stále dokupují techniku, aby mohly výuku on-line nabízet.

V ČR je podle statistik ministerstva školství zhruba 500 ZUŠ, do kterých chodí 255.000 dětí. Kolem 160.000 z nich se učí hře na hudební nástroje. Další chodí na zpěv, výtvarnou výchovu, tanec nebo do literárně-dramatického oboru.

 

NEJČSTENĚJŠÍ