Connect with us

aktuality

Aukce Diakonie letos on-line

Publikováno

Ručně vyřezávaná fujara Zdeňka Hrachového z Fleretu, 37letá slivovice nebo předměty vyráběné klienty Diakonie, to a daleko více nabídne letošní Dobročinná aukce Diakonie Vsetín. Ta se letos uskuteční on-line a potrvá od 13. do 19. listopadu. Její výtěžek je určen pečovatelkám Diakonie Vsetín, které se v této nesnadné době starají o seniory. Záštitu nad akcí převzal starosta Vsetína Jiří Růžička.

Přes 20 položek nabídne aukce všem, kdo vstoupí do virtuální aukční síně na webu Diakonie Vsetín. Na své si přijdou ctitelé umění, užitné tvorby, milovníci vína i slivovice nebo fanoušci kapel Mňága a Žďorp či Fleret. „Moc nás potěšila pozitivní reakce frontmanů těchto kapel. Zdeněk Hrachový z Fleretu daroval svoji fujaru, která ho provázela v řadě písniček. Petr Fiala z kapely Mňága a Žďorp zase přispěl výběrem prvních dvou vinylových desek s podpisy členů kapely,“ přiblížila za pořadatele Jana Najtová. Mezi další skvosty nabídky patří akvarel Volačo od Františka Segrada nebo ručně vyráběná sada sklenic Spirále z Glass atelieru Morava. Novinkou je Výběr z hroznů Kristian od Stanislava Mádla. Mezi již tradiční položky aukce patří 37letá slivovice Pavla Čaníka.
„Na své si přijdou i milovníci ručně vyráběných výrobků. Ať už jsou z dílny žen z patchwork klubu nebo klientů Diakonie Vsetín,“ popsala Najtová a pokračovala: „Neváhejte a sami si prohlédněte nabídku výrobků a dílek, kterými si vyzdobíte byt, potěšíte na Vánoce své blízké a navíc podpoříte dobrou věc – dobrou péči o seniory z Valašska.“  
 
Vstup do aukční síně uveřejní Diakonie na svém webu 13. listopadu. Zájemci o prohlídku dražených děl musí pouze zadat adresu www.diakonievsetin.cz a využít zobrazený odkaz. 
 
„Jsme rádi, že ani nepříznivá epidemiologická situace nedokázala zastavit konání 12. ročníku Dobročinné aukce. Naopak, vnímáme, že její uspořádání, právě v těchto náročných dnech, je důležité a symbolické. Během covidu si všichni uvědomujeme, nakolik je nejen zdravotní, ale i sociální práce významná. Je to péče o ty nejohroženější, o seniory, kteří se bez pomoci druhých neobejdou,“ říká ředitel Diakonie Vsetín Dan Žárský a dodává: „Právě proto je výtěžek aukce určen našim pečovatelkám, které v době jarní i nynější koronakrize pracují ze všech sil a pečují o seniory srdcem. Děkujeme za jejich nenahraditelnou práci.“

NEJČSTENĚJŠÍ