Connect with us

Nezařazené

Požár v Hutisku-Solanec: Okamžitá akce hasičů zachránila majetek i životy

Publikováno

Dům v Hutisku-Solanci zachvátil požár, ale díky rychlému zásahu hasičů a dobrovolníků byly minimalizovány škody na majetku a nikdo nebyl zraněn. Vyšetřovatel identifikoval možnou příčinu požáru

Druhý stupeň požárního poplachu byl včera krátce před třetí hodinou odpolední vyhlášen v souvislosti s požárem rodinného domu v obci Hutisko-Solanec. Hasiči zasahovali na místě společně s profesionálními jednotkami z centrální stanice Valašské Meziříčí a dobrovolnými sbory z Hutisko-Solanec, Horní Bečvy, Prostřední Bečvy a Rožnova pod Radhoštěm.

Po příjezdu hasičů byl zahájen okamžitý zásah, během kterého byl zaveden vodní proud do objektu a prováděly se rozsáhlé zákroky k lokalizaci a uhašení ohnisek. Obyvatelé domu opustili budovu bez zranění před příjezdem záchranných sil, které jim poskytly prvotní psychickou podporu.

Na místo incidentu dorazil také vyšetřovatel hasičů, který identifikoval nevhodnou konstrukci teplovzdušného rozvodu krbu jako pravděpodobnou příčinu vzniku požáru. Předběžná škoda způsobená ohněm byla odhadnuta na částku dosahující tří milionů korun.

Tímto zásahem a promptní reakcí jednotek bylo zabráněno větším materiálním škodám i zraněním osob. Hasiči nadále monitorují situaci a provádějí nezbytné opatření k zajištění bezpečnosti místa události.

Zdroj obsahu: HZS
Přidat komentář
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

NEJČSTENĚJŠÍ

0
Would love your thoughts, please comment.x