Connect with us

aktuality

Valašské Meziříčí: Den dětí bude, a to v upraveném formátu

Publikováno

Rozvolňování opatření, jež byla přijatá s pandemií koronaviru, postupně vrací náš život do normálních kolejí. Přesto však je třeba ještě nutné přizpůsobovat společenské akce povolenému počtu osob, což se odrazí také v podobě letošního Dne dětí ve Valašském Meziříčí.

Kino Valmez

Letošní oslava dětského dne bude rozprostřena do tří dnů. Kino Valmez v neděli 31. května nabídne promítání filmové pohádky Ledové království 2 a v pondělí pak animovaný film Frčíme. Ředitel Kulturního zařízení města Valašského Meziříčí Roman Štěrba pozval nejmladší  občany města v neděli 7. června od 15 hodin na Odpoledne pro nejmenší děti, kterého se bude účastnit balónkový klaun a Divadlo Kejkle s pohádkou O kůzlátkách. Počet návštěvníků bude omezený na 300 osob. Akce bude volně přístupní. Doplní ji výstava Svět kostiček LEGO v Muzejním a galerijním centru.

Středisko volného času Domeček Valašské Meziříčí

Po celý červen bude probíhat ve Valašském Meziříčí a blízkém okolí Slovní.Domeček.hra pro širokou veřejnost. Pomocí mobilní aplikace, do které účastníci zadají tři vyluštěná slova, získají polohu dalšího úkolu. Na deset nejrychlejších pak čeká pěkná odměna. Bližší instrukce je možné najít na FB stránce Domeček Valašské Meziříčí.

Městská knihovna Valašské Meziříčí

V pondělí 1. nebo ve středu 3. června od 13.30 hodin můžete navštívit akci v Městské knihovně ve Valašském Meziříčí. V rámci Týdne pro děti se tu návštěvníci přenesou do světa a naučí řemeslu. V úterý 2. a ve čtvrtek 4. června se pak děti mohou zapojit do zkrášlování terasy dětského oddělení zelení – bylinkami, letničkami a dalšími rostlinami. Děti si přinesou sazeničky a květináč, zeminu dostanou na místě.

NEJČSTENĚJŠÍ