Connect with us

aktuality

V Rožnově pod Radhoštěm zasahovaly tři jednotky u požáru v bytovém domě, škoda je 300 tisíc korun

Publikováno

Dne 13. února 2023 odpoledne vyjely tři hasičské jednotky k požáru v bytovém domě na ulici Meziříčská v Rožnově pod Radhoštěm. Hlášení o požáru a dýmu z oken bytu v přízemí jsme přijali v 14:40 hodin.

Na místě požáru byla jako první jednotka Hasičského sboru města Rožnov pod Radhoštěm. Ta zahájila v dýchacích přístrojích hasební práce s jedním vysokotlakým proudem vody, protože v jednom z pokojů vycházel ze sedačky dým a jiskry. Ještě před tím ale provedla zastavení přívodu plynu a vypnutí elektrické energie.

Následně přijela jednotka HZS Zlínského kraje stanice Valašské Meziříčí následována jednotkou Sboru dobrovolných hasičů obce Hutisko-Solanec. Na místě jsme tak měli k dispozici čtyři automobilové cisterny a jednu výškovou techniku.

Byl proveden průzkum v ostatních bytech a bylo zjištěno zakouření pouze v bytové jednotce přímo nad bytem zasaženým požárem.

Evakuace obyvatel domu tak nebyla nutná.

Dostavila se i zdravotnická záchranná služba Zlínského kraje. Majitelka se svým synem ale pomoc odmítli, protože prý jen vběhli do bytu pro psa a kočku. Těm syn poskytl nezbytnou pomoc a odvezl je k veterináři. Následně se vrátil i se zprávou, že pes i kočka nejsou na živu. Nakonec matku i se synem do nemocnice k dalšímu vyšetření převezla jejich známá.

Příčina vzniku požáru zůstává ve společném šetření hasičů a Policie České republiky.

Požár způsobil škodu v předběžné výši 300 tisíc korun. Byly uchráněny hodnoty v předběžné výši 3 miliony korun.

NEJČSTENĚJŠÍ