Connect with us

aktuality

Valaši poprvé v sezoně poráží Sokolov

Publikováno

Po urputném souboji Valaši poprvé v sezoně dokázali porazit Sokolov, když jej v pondělí přemohli 4:3. Domácím hrdinou se stal Vít Jonák, který si připsal 3 kanadské body a velkým podílem tak pomohl rozhodnout utkání. Vsetín si tak připsal 3 veledůležité body do průběžné tabulky. Vsetín své další domácí utkání odehraje 18.2. proti Litoměřicím v 17:00.

CHANCE LIGA – 46.KOLO PO 13.2.17:30
VHK ROBE VSETÍN
HC BANÍK SOKOLOV
4:3(0:1, 3:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 28. Rob (Jonák), 33. Jonák (Rob, Berzinš), 36. Berzinš (Jonák), 45. Klhůfek (Holec, Hořanský). – 7. Helt (Vrhel), 44. Vrhel (Weinhold, Hajný), 51. Csamangó. Rozhodčí: Cabák, Šudoma – Beneš, Kučera. Vyloučení: 0:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 2017. Střely na branku: 35:21. Zblokované střely: 13:6. Vhazování: 34:27. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3.

VHK ROBE Vsetín: Vošvrda – Říha, Češánek, O. Němec (A), Jenáček, Ondračka, Voženílek, Číp – Rob (A), Berzinš, Jonák (C) – Holec, Klhůfek, Hořanský – Půček, Přikryl, Jenyš – Bláha, Lichanec, Berger.
HC Baník Sokolov: Michajlov – Balaž, Novák (C), Rulík, Tomek, Benda, Weinhold – Hauser, Vrhel, Helt – Csamango, Kysela, Osmík (A) – Hajný, Zabloudil, Švec.

Duel začínal velmi vyrovnaným tempem a oba týmy se pokoušely něco marně vymýšlet. První velkou šanci měl ve 2. minutě Štěpán Bláha, který trefil lapačku Michajlova, ale puk se od ní pouze svezl na tyčku. Zápas tak nadále byl jako na horské dráze nahoru a dolů. Po zaspání vsetínské obrany se před bránou ocitl osamocený Filip Helt, ten doklepával do prázdné branky a poslal Sokolov do vedení. Výbornou příležitost na srovnání dostal domácí celek díky krosčeku Tomka, tu ale nevyužil a místo toho byl velmi blízko k navýšení skóre po chybné rozehrávce obránců domácích Švec, který jel sám na branku, ale skvělým zákrokem jej Vošvrda lapil. Zelenožlutí se velmi snažili srovnat, ale všechny jejich naděje dokázal zneškodnit skvělý Michajlov. Hosté se naopak nikam nehnali a drželi kotouč na svých holích co nejdéle to šlo. Velký problém domácím taky dělal přechod přes útočnou modrou čáru, jelikož ji Sokolov dokázal skvěle zabetonovat a posléze rychle rozehrával, to taky ale znamenalo množství nepřesností na straně hostů. 20 vteřin před koncem první periody byl vyloučen Švec za podrážení a Vsetín měl tak druhou velkou šanci srovnat. Do konce třetiny se to domácím nepovedlo a do šaten se šlo za vedení hostů 1:0.

Vsetínští třetinu zahájili tlakem díky početní výhodě z první třetiny, tu však nevyužili, ale začali si vytvářet více šancí a hnali se za vyrovnáním. Hořanský si prokličkoval celé útočné pásmo a dokázal i zakončit, jenže jeho střela zamířila mimo tyče. Tlak si dokázal také vytvořit Sokolov, který začal obstřelovat branku Vošvrdy, ale nic nebezpečného z toho nebylo. Skvělým nahozením z obranného pásma až na útočnou modrou nahrál Vít Jonák Luboši Robovi, který se dostal do samostatného úniku a prostřelil Michajlova mezi nohy. Další šanci na vstřelení branky Valaši dostali ve 30. minutě, kdy byl opět potrestán Sokolov za podrážení. Přesilovku ani napotřetí domácí nevyužili a bylo stále vyrovnáno. Velmi blízko byl ke skórování Sokolov po odrazech v brankovišti, ale kdo se radoval, byl Vít Jonák, ten nekrytý v mezikruží poslal střelou nad lapačku domácí do vedení 2:1. Hra se poté trochu zklidnila a začala se vyrovnávat. Lapač se po třetí radoval po doklepnutí do prázdné brány Danielsem Berzinšem, který se k puku dostal po skvělé kličce Víta Jonáka a elitní formace domácích tak udeřila po třetí v zápase. Domácí nedovolili hostům se k něčemu více nebezpečnému dostat a to bylo hlavním stavebním kamenem v prostřední třetině a i díky tomu Valaši šli do kabin za stavu 3:1.

Poslední třetinu Vsetín začal opět aktivněji a znovu se dokázal usazovat v útočném pásmu. I přes to ale Sokolov snížil na 3:2 výborně umístěnou střelou z první z velkého úhlu Stanislava Vrhela a zápas byl tak zdramatizován. Jenže záhy dokázal vsetínský Pavel Klhůfek odpovědět a poslal tak domácí opět do dvoubrankového vedení. Utkání probíhalo už velmi vyrovnaně nahoru dolů a Valaši se nikam nehnali, kdežto Sokolov agresivněji otevíral hru a pokoušel se opět o snížení a nejlépe i vyrovnání. Jistým výkonem ale působil brankář domácích Vošvrda, jenž pohotově kryl vsetínskou svatyni. Vsetín ve své přesilové hře inkasoval, kvůli chybné rozehrávce Vošvrdy, jelikož mu smolně sjel puk z hokejky a ke kotouči se dostal napadající Štěpán Csamangó a dokázal tak snížit na rozdíl jediné branky. Domácí se snažili co nejvíce zůstávat v útočném pásmu a nedat soupeři naději srovnat. Ani pátá početní výhoda nepřinesla využití. Valaši v ní jen kombinovali a v závěru dvakrát vystřelili, ale nedovolili Baníku vyrovnání, ten se pokoušel vší silou kotouč do branky domácích dotlačit. Minutu před koncem se však hra zúžila na počet čtyř hráčů na obou stranách za potyčku před bránou domácích a Sokolov tak odvolal svého brankáře Michajlova a snažil se vyrovnat.