Connect with us

aktuality

První narozená miminka ve Vsetínské nemocnici

Publikováno

Na první miminko jsme si v letošním roce počkali šest hodin a dvacet osm minut. Karolína při narození vážila rovné tři kilogramy, na svět ji přivedla maminka Lenka ze Vsetína. V pořadí druhým dítětem je Viktor Častulík ze Všeminy, který se narodil mamince Marii krátce po sedmé hodině.

Novorozeňatům i maminkám přejeme hodně zdraví a rodinné pohody.

Víte, že: 

  • V roce 2021 u nás porodilo celkem 779 žen a narodilo se 780 dětí: 404 chlapců a 376 holčiček, jednou přišla na svět dvojčátka.
  • Jména vybírali rodiče nejčastěji tradiční česká. U chlapců se na prvním místě umístil Jakub. Toto jméno zvolili rodiče 24x, na druhé příčce se umístili Vojtěchové a dělené třetí místo patří jménům Jan a Matyáš.
  • U holčiček vyhrálo jméno Eliška, které rodiče vybrali celkem 16x, v závěsu za ním pak jména Tereza a Anna. Na třetím místě byla tři krásná jména – Karolína, Julie a Nela.
  • Nechyběla ani jména méně známá či neobvyklá. Z těch chlapeckých to byl například Platon, Ruben nebo Konstantin, u děvčátek pak Aileen, Iliana nebo Enerel.

Nejnovější informace o dění v porodnici, odpovědi na Vaše dotazy a mnoho zajímavého najdete na facebookovém profilu Porodnice Vsetín

NEJČSTENĚJŠÍ